Ilustratīvs foto.

Viena sekunde par katru dzīves gadu! Sieviete svin sirds transplantācijas operācijas 30.gadadienu, izlecot ar izpletni 2

Sieviete, kurai trīs gadu vecumā tika veikta sirds transplantācija, atzīmējusi donora sirds saņemšanas 30.gadadienu, ar izpletni izlecot no lidmašīnas, vēstīja britu medijs “BBC“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Lielbritānijas pilsētas Salfordas iedzīvotāja Lūsijai Raiena (Lucy Ryan) sacīja, ka viņas vecākiem tika teikts, ka pēc sirds transplantācijas operācijas viņa “varētu nodzīvot piecus gadus”. Taču, neskatoties uz to, viņa 33 gadu vecumā “joprojām jūtas diezgan labi”.

Viņa sacīja, ka lēciens ar izpletni bija veids, kā atzīmēt viņai papildus dotos trīs gadu desmitus, un tajā bija iekļauts 30 sekunžu brīvais kritiens, viena sekunde “par katru dzīves gadu, ko esmu piedzīvojusi, pateicoties savam donoram, piebilstot, ka tas bijis “brīnišķīgi”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šī gada aprīlī Raiena kopā ar 120 citiem donoru orgānu saņēmējiem un donoriem Lielbritānijas un Ziemeļīrijas komandas sastāvā piedalījās arī 2023. gada Pasaules transplantācijas spēlēs Austrālijas pilsētā Pērtā aprīlī, iegūstot sudrabu 3 km skrējienā un sesto vietu 100 metros.

Viņa sacīja “BBC North West Tonight”, ka piedalīšanas šajās spēlēs bijusi “vienkārši pārsteidzoša” un viņa jutusies “mazliet kā tādā dīvainā sapnī. “Visi bija tik jauki, tik iedvesmojoši,” piebilda Raiena. Viņa sacīja, ka sacenšanās “ar cilvēkiem, kuri ir savas spēles virsotnē” bijusi lieliska, un daži citi sportisti bijuši “fenomenāli”.

Raiena, kura iepriekš ir aģitējusi par likuma izmaiņām, lai Anglijā donoru orgānu ziedošanu pārveidotu par “atteikšanās” sistēmu (“opt-out” sistēma, kad donoru orgānu izmantošana nav atļauta tikai gadījumos, kad cilvēks savas dzīves laikā noteikti no tās attiecies), sacīja, ka ir neticami pateicīga ģimenei, kura savulaik bija pieņēmusi lēmumu palīdzēt viņai ģimenes sirdssāpju brīdī.

“Transplantācijas parasti notiek tikai pēkšņas, negaidītas nāves apstākļos,” teica Raiena. “Tāpēc tas, ka viņi tajā neiedomājamo bēdu laikā varēja domāt par citu ģimeni, ir vienkārši pārsteidzoši. Ja viņi to nebūtu izdarījuši, es droši vien šodien šeit nesēdētu.”

Raeina vēl atzina, ka tic, ka viņas turpmākā dzīve sniegs ģimenei zināmu mierinājumu. “Es domāju, ka viņiem tas ir tāds mazs saulesstariņš” viņa teica britu medijam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.