Ieteikumi, lai augstpapēžu apavi nekļūtu par moku rīkiem 0
Vasarā pie skaistas kleitas vai svinīgos pasākumos tā vien gribas uzaut augstpapēžu kurpes. Taču, šādus apavus nēsājot regulāri, reizēm ir tādas sāpes un tūska, ka pat laiviņas vairs nešķiet ērtas. Kā līdzēt kāju pēdām pirms un pēc slodzes?
Gaidāmi pārbaudījumi?
Protams, gribas gan sauli un jūru, gan maigas un skaistas pēdiņas, tomēr tiešo saules staru un raupju pludmales smilšu dēļ pēdas kļūst sausas un cietas, karstums rada smaguma sajūtu, un jaunās siksniņkurpes uzberž tulznas.
Smaguma sajūta un tūska var liecināt par venozās atteces traucējumiem. Ja paredzams pasākums, kur jāvelk augstpapēžu apavi, jau dienas trīs iepriekš kājas jāpalutina vairāk nekā parasti, izmantojot tonizējošus gelus vai krēmus. Šo līdzekļu sastāvā parasti ir piparmētras un mentola ēteriskā eļļa, un atvēsinošais un nomierinošais efekts palīdz ilgāk izturēt augstpapēžu apavu slodzi. Ja preparātu sastāvā ir aļģes, to aktīvās vielas uzlabo asinsriti, stiprina sīkos kapilārus un mazina sāpes un pietūkumu. Vērtīgs komponents ir kampars – arī tas spēj relaksēt.
Specializēto līdzekļu klāstā var atrast tādus, kas uzklājami pat uz zeķēm. Tie lielākoties ir izsmidzināmi, bet dažkārt arī viegli geli, ko ar masāžas kustībām uzklāj visā kājas garumā no apakšas uz augšu un kas ļoti ātri iesūcas.
Pirms ilgstošas augstpapēžu apavu slodzes labvēlīgu iespaidu atstāj fiziskas aktivitātes, kas palīdz iestiept kāju un pēdu muskuļus, tos sagatavojot gaidāmajam pārbaudījumam. Pēc vingrošanas par labu nāks speciālā pēdu masēšanas ierīce ar rullīšiem. Pirms tās izmantošanas vēlams uzklāt viegli sildošu krēmu. Dabiska masāža ir nelieli akmentiņi, ko var sabērt platā traukā vai uz paklājiņa, pēc tam 5–7 minūtes pa tiem pamīņāties. To var darīt laikā, ko pavadām vannas istabā, mazgājot seju un tīrot zobus. Tā ir lieliska masāža, kas veicina asinsriti pēdās.