Foto – Shutterstock

Viedtelefons – veselīgs dzīvesveids tavā kabatā. 18 aplikācijas, kas palīdzēs dzīvot veselīgāk 0

Aplikācijas, kas palīdz iemigt un vingrot

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Lasīt citas ziņas
Foto – Shutterstock

36,6 °C konsultanti LIZETE MĀLDERE, sertificēta uztura speciāliste

CITI ŠOBRĪD LASA

ARMANDS SUKUTS, treneris fitnesa studijā DCH

Izejot no mājas bez viedtelefona, nereti jūtamies gluži kā bez rokām. Un ne velti – vēl pavisam nesen, lai iegūtu informāciju, vajadzēja rakties cauri grāmatu kalniem vai doties pie speciālistiem, taču tagad mūsu kabatās ik dienu ir ierīce, kas ļauj piekļūt gandrīz visām pasaules zināšanām. Būtu muļķīgi kaut ko tik vērtīgu neizmantot savā labā. Piedāvājam aplikāciju nelielu izlasi, kas ļaus ar telefona starpniecību ne vien noņemt stresu un saldi aizmigt, bet pat vingrot kopā ar pasaules klases treneriem.

Lizete Māldere: “Mobilās aplikācijas var izmantot dažādi, piemēram, tās lieliski noder, lai izprastu pārtikas produktu sastāvu, ikdienā nepieciešamo optimālo enerģijas daudzumu, tā patēriņu, pārtikas piedevu klasifikāciju, nozīmi un izcelsmi. Tāpat tās var būt labs palīgs, lai pierastu izdzert ikdienas ūdens devu, vairāk kustētos un plānotu veselīgas ēdienreizes. ! Aplikācijas sniedz vērtīgus padomus, taču tās nevar pilnībā aizstāt speciālistu konsultācijas. Sniegtā informācija jāvērtē kritiski, un, pirms veic lielākas vai mazākas pārmaiņas savā ikdienā vai dzīvesveidā, nepieciešams konsultēties ar ārstu.”

Armands Sukuts: “Aplikācijas var būt ļoti laba motivācija fiziskajām aktivitātēm. Piemēram, programmas, kurās var redzēt, ko un cik daudz dara draugi un paziņas, var lieliski motivēt arī pašu sākt sportiskas nodarbības. Citas aplikācijas var vienkārši mudināt sasniegt kādu konkrētu mērķi. Jāatceras, ka lietotnes var būt dažādas, profesionāli un ne tik profesionāli izstrādātas, tāpēc pirms to izmantošanas noteikti vajadzētu izvērtēt savas spējas, bet ideālajā variantā konsultēties ar šīs jomas profesionāli – treneri, pieredzējušu skrējēju vai citu speciālistu, lai nenodarītu pāri savam organismam. Pat ja lietotne ir izstrādāta ļoti profesionāli, to nepareizi izmantojot, var nesasniegt vēlamo mērķi vai pat kaitēt veselībai. Iesaku pievērst uzmanību tam, ka aplikācijas bieži koncentrējas uz specifisku orgānu vai muskuļu grupu, bet mūsu ķermenis tomēr ir vienots veselums.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.