Viduslaiku, renesanses un agrīna baroka mūzika Bauskā 1

Jau otro gadu 15. un 16. jūlijā Bauskas pilī, rātsnamā un Bauskas Sv. Gara baznīcā notiks Kurzemes–Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls “Vivat Curlandia!”. Festivāla laikā izskanēs viduslaiku un renesanses mūzika, ko atskaņos mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Spānijas, Austrijas, Itālijas un Francijas. Apmeklētājiem būs iespēja arī vērot senāko līdz mūsdienām saglabājušos Džulio Kačīni operu “Eiridīke”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Kokteilis
Astroloģe nosauc zodiaka zīmi, kurai februārī gaidāmi žilbinoši panākumi. Citai zodiaka zīmei īpaši neveiksies
Lasīt citas ziņas

Bauskas festivāla “Vivat Curlandia!” programma norisinās tās muzikālajam saturam vēsturiski atbilstošā vidē, ar senās mūzikas atskaņošanu ar vēsturiskiem instrumentiem, tērpiem, koncertu norises vietām un gaisotni tajās.

15. jūlijā Bauskas pils hercoga zālē klavesīnists Ernests Neimanis uzstāsies ar programmu “Veltījums Marie de Medici”. Marija de Mediči (1575–1642) dzimusi Florencē grāfa Frančesko I de Mediči un grāfienes Johannas no Austrijas ģimenē, kura vēlāk aizceļoja uz Franciju. Apprecoties ar karali Anrī IV, Marija kļuva par Francijas karalieni. Sekojot līdzi Marijas de Mediči dzīves notikumiem, koncerta “Veltījums Marie de’ Medici” programmā ir izvēlēta solo klavesīna mūzika, kas sacerēta un iespējams tikusi atskaņota tieši viņas dzīves laikā, 16. un 17. gadsimta Itālijā un Francijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt tās pašas dienas vakarā Bauskas Kultūras centrā notiks pirmatskaņojums Latvijā – 1600. gadā sarakstītā Džulio Kačīni opera “Eiridīke”. Operas sižeta pamatā ir grieķu mitoloģijas leģendārais stāsts par mūziķi Orfeju, kurš devies uz pazemes valstību, lai glābtu savu mīļoto sievu Eiridīki, kuru nāvīgi sakodusi čūska.

Divu dienu laikā notiks desmit dažādi muzikāli pasākumi, kas priecēs ikvienu, kam ir interese par viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka laika mūziku, mākslu un tērpiem. Vēl festivālā uzstāsies viduslaiku mūzikas ansamblis “Eloqventia” no Spānijas, senās mūzikas ansamblis “Chiaroscuro” no Lietuvas, starptautiski atzītais senās mūzikas ansamblis “Neymann Ensemble”, kurā ir dalībnieki no Latvijas, Austrijas un Itālijas, seno deju grupa “Galms”, arfiste un retorikas, vēsturisko žestu speciāliste Katerina Antonenko, Ilze Grēvele (soprāns), Agnese Kanniņa-Liepiņa, Laura Šarova (baroka vijoles), Anatolijs Grindenko (viola da gamba). “Īpaši izceļams ir Parīzes viduslaiku institūta “Centre de musique médiévale de Paris” leģendārais viduslaiku mūzikas ansamblis “Alla francesca”, kurš sniegs savu pirmo koncertu Latvijā, noslēdzot festivāla desmit koncertu maratonu 16. jūlija vakarā,” stāsta festivāla mākslinieciskais vadītājs Māris Kupčs un aicina: “Tiem, kuriem tuvāka deja, svētdien, 16. jūlijā, būs iespēja vērot seno deju grupas “Galms” koncertprogrammu “Festa vita” jeb “Dzīves svinēšana”, kas veidota pēc Džona Pleiforda grāmatas “Angļu deju meistars” (The English Dancing Master) izdevuma, kas pirmo reizi izdots 1651. gadā.”

Par festivāla norises vietu ir izvēlēta Bauska, jo Kurzemes hercogu Ketleru Zemgalē celtās pilis bija pirmās, kas Latvijas teritorijā reprezentēja ziemeļu renesanses laicīgās arhitektūras un profesionālās mākslas izpausmes, kuras līdzi atnesa renesanses laikmeta Eiropas domāšanu, kultūru un mākslas dīgļus, kas neapšaubāmi ietekmēja kultūras procesu attīstību ne tikai Zemgalē. Vairāk par festivālu un programma www.earlymusic.lv.

15. VII 18.00 Bauskas pils hercoga zāle

15. VII 20.00 Bauskas kultūras centrs

16. VII 14.00 un 20.00 Bauskas pils koncertu zāle

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 6 līdz 15

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.