VIDEO. Zinātnieki izstrādājuši metodi, lai iemūžinātu, kā dzīvnieki redz pasauli 8

Vai kādreiz esi aizdomājies, kā pasaule izskatās ar dzīvnieku acīm? Zinātne nu to ir spējīga mums parādīt. Zinātnieki izstrādājuši metodi, kas ļauj mums skatīties caur dažādu radījumu acīm.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
Lasīt citas ziņas

Zinātnieki jau sen ir sapratuši, ka dzīvnieku acīs ir dažādas krāsu receptoru kombinācijas. Šīs fotoreceptoru kombinācijas ļauj katram dzīvniekam redzēt atšķirīgu gaismas spektru, kas atstarojas no objektiem.

Dažiem dzīvniekiem, piemēram, medus bitēm un dažiem putniem, pat ir fotoreceptori, kas spēj uztvert ultravioleto gaismu ārpus cilvēka redzamā spektra.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pētnieki no Saseksas Universitātes un Džordža Meisona universitātes “Hanley Color Lab” tagad ir izstrādājuši rīkus video ierakstīšanai, kas atbilst šīm unikālajām redzes sistēmām, vēsta “DailyMail”.

Piemēram, lai parādītu, cik atšķirīgi bite redz pasauli, video redzams, kā pētnieks tup pie dažiem ziediem, kas izskatās spilgti dzelteni un sarkani. Vēl pētnieks uzklāj sauļošanās līdzekli, kas cilvēkam šķiet balts, taču ar bites acīm izskatās, ka pētnieks uzklāj zeltaini dzeltenu krāsu.

Sauļošanās līdzeklis cilvēkiem šķiet balts, jo tas vienmērīgi atstaro gaismu visā redzamajā spektrā. Tomēr, tā kā sauļošanās līdzeklis absorbē kaitīgos UV starus, dzīvniekiem, kuri var redzēt šīs gaismas frekvences, tas šķiet spilgtas krāsas.

Šīs tehnoloģijas patiesais sasniegums ir iespēja reāllaikā un dabiskajā vidē tvert detaļas, uz tām skatoties ar “dzīvnieku acīm”.

Izmantojot metodi, ko sauc par spektrofotometriju, zinātnieki var izmērīt, cik daudz gaismas objekts atstaro, lai secinātu, kā tas izskatītos konkrētam dzīvniekam. Bet tas ir diezgan lēns process, kam jānotiek kontrolētos laboratorijas apstākļos, kas nozīmē, ka tas nevar iemūžināt dzīvniekus, kad tie pārvietojas dabiski.

Ar visu pētījumu iespējams iepazīties šeit.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.