Ekrānuzņēmums.

VIDEO. Vēsturnieks Eiropas dienā: Baltijas valstis savā starpā nav draudzīgas 3

1950. gada 9. maijā Francijas ārlietu ministrs Roberts Šūmans aicināja izveidot Eiropas ogļu un tērauda kopienu, kas arī aizsāka vienotās Eiropas projektu. Tās mērķis – radīt Eiropas valstīm kopīgas ekonomiskās intereses, lai veicinātu arī politisko integrāciju un izvairītos no jauna kara nākotnē. Lai kādas grūtības vienotās Eiropas projekts šajos gandrīz 70 gados būtu piedzīvojis, no kara tas Eiropai ir ļāvis izvairīties, vēstī LTV raidījums “Panorāma”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Par Baltijas valstīm kā vienotu bloku šajā Eiropas projektā izskan dažādi viedokļi. Piemēram, vēsturnieks Ķēstutis Girņus raidījumam atzīst: “‘Ja jūs paskatāties politiski, tad Baltijas valstis tagad nemaz nav tik ieintersētas iekšējā sadarbībā. Visas mūsu valstis ir ieinteresētas sadarbībā ar Skandināviju, mazliet vairāk arī ar Vāciju. Nevienā no valstīm neeksistē ideja, ka sadarbībā starp trim Baltijas valstīm būtu jābūt prioritātei – daudzos svarīgos jautājumos ir nesaskaņas.” Tās ir pieklājīgas attiecības, bet “nav draudzīgas, siltas attiecības”, piebilst vēsturnieks.

Plašāk pievienotajā video.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.