Foto. Scanpix/OLIVER BUNIC / AFP)

VIDEO. Vācu mediji sašūmējušies: negaidītu popularitāti guvusī parodija par imigrantiem “pārkāpj robežas” 96

Parodija “Verknallt in einen Talahon” par imigrantiem tikusi pilnībā radīta, izmantojot mākslīgo intelektu, un, daudziem par pārsteigumu, ir iekļuvusi Vācijas 50 visvairāk klausīto dziesmu sarakstā. Dziesma nokļuvusi vācu mediju uzmanības centrā ne tikai izmantotās producēšanas tehnoloģijas dēļ, bet arī tāpēc, ka dziesmas balansē uz smalkas līnijas starp parodiju un diskrimināciju, ziņo “The Guardian“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Parodijas teksts, kas balstās uz stereotipiem par imigrantiem, savijas ar 60. gadu šlāgerpopu. Dziesma ieņem 48. vietu Vācijas dziesmu topos. Mazāk nekā mēnesi pēc dziesmas izdošanas tā “Spotify” ir straumēta 3,5 miljonus reižu.

Tās radītājs ir Džošua Vagubingers (Josua Waghubinger), kurš kā dziesmas autoru min vārdu Butterbro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dziesmas nosaukums tulkojumā atsaucas uz arābu valodas izteiciena “taeal huna” ģermanizētu versiju, kas nozīmē “nāc šeit”, bet tagad to plaši izmanto Vācijā, lai nievājoši aprakstītu imigrantu grupas, kas sastāv no jauniem vīriešiem.

Dziesmu teksti parodē klasisku 60. gadu dziesmu sižetu, kurā labā meitene iemīlas sliktajā zēnā. Šajā parodijā meitenes iekāres objektam ir “Louis” josta, “Gucci” soma un “Air Max” apavi, un viņš smaržo pēc vesela parfimērijas veikala. Kad viņas mīļotais sadusmojas, viņš kļūst “tik salds kā baklava” – iespējams, tas ir mēģinājums identificēt viņu ar turku kultūru.

Dziesmas radītājs sacīja, ka vēlējies izveidot dziesmu, kas izsmej atklātu mačo uzvedību, taču piebilda, ka viņa galvenā motivācija bijusi radīt dziesmu, kas izplatīsies sociālajos medijos. “Tas bija izaicinājums, ko es sev izvirzīju,” viņš teica.

Taču konservatīvā izdevuma “Die Welt” kultūras redaktore Marija Luīze Goldmane (Marie-Luise Goldmann) sacīja, ka dziesma balansē uz smalkas līnijas starp parodiju un diskrimināciju. Mūzikas žurnāla “Diffus” autore Felīcija Agaija (Felicia Aghaye) dziesmas popularitāti nosauca par “dubultproblemātisku”, jo “talahon” vāciešu un austriešu vidū bija stingri nostiprinājies kā apvainojums migrantiem. “Piemēram, labējā spārna grupas izmanto šo terminu, lai veicinātu islamofobiju un ksenofobiju,” viņa teica, piebilstot, “problemātiski ir tas, ka Butterbro, šķiet, nesaprot negatīvās problēmas saistībā ar šo terminu.”

Vācijas sociālajos tīklos cirkulē daudzas mākslīgā intelekta radītas dziesmas līdzīgā stilā. Mūzikas producenti arvien vairāk izmanto mākslīgo intelektu, lai radītu vokālu pazīstamu dziedātāju stilā. Piemēram, 2023. gadā grupa “The Beatles” izdeva dziesmu “Now and Then”, kurā tika izmantota mākslīgā intelekta palīdzība, lai ekstrapolētu Džona Lenona vokālu.

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.