VIDEO. Uz Saules noticis spēcīgs uzliesmojums un magnētiskā vētra; tie var ietekmēt procesus uz Zemes 17

“Priecīgu svētdienu!” tā aizvadītajā nedēļā vēstīja NASA ieraksts tās tvitera kontā. “Šīs nedēļas kosmosa ziņojumā iekļauti 11 ievērojami saules uzliesmojumi, 30 koronālās masas izmešanas gadījumi un 1 ģeomagnētiskā vētra.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Kā liecina dažādi avoti, intensīvākais uzplaiksnījums uz Saules notika 3. martā. Uzliesmojums bija tik spēcīgs, ka izraisīja īsviļņu radio apraides traucējumus Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. Pēc ekspertu domām, tik stipra magnētiskā vētra uz Zemes var ietekmēt pat tās iedzīvotāju veselību. Tie var traucēt radiosakarus, arī elektriskos tīklus, navigācijas signālus un var radīt kosmosa kuģiem un astronautiem.

Saules uzliesmojumus klasificē pēc rentgenstaru intensitātes, tiem var būt dažādas jaudas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zinātnieki noskaidrojuši, ka Saule šobrīd atrodas jauna darbības cikla sākuma fāzē, kas sākās 2019. gada decembrī. Katrs cikls ilgst aptuveni 11 gadus, un šajā laikā magnētiskie stabi mainās vietām. Nobīde notiek tās vājākajā vietā, pēc kuras magnētiskais lauks pastiprinās, līdz Saules aktivitāte sasniedz savu robežu. Sakarā ar to, ka ne visi Saules maksimumi ir vienādi, zinātnieki vēl nezina, cik intensīvs būs nākamais periods.

Jau februārī pēc kārtējās koronālās masas izmešanas uz Saules mūsu planētu sasniedza Saules plazmas mākoņi. Zinātnieki brīdināja, ka mūsu planētas atmosfērā tas izraisīs vidēja stipruma magnētiskās vētras.

NASA Saules dinamikas observatorija izlaidusi jaunus video uzņēmumus ar Saules izvirdumu kosmosā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.