VIDEO. Ukrainas vienība skaidro, kā viņi notriec Krievijas lidmašīnas ap Bahmutu 67

Ukrainas Doņeckas apgabalā turpinās asiņaina cīņa par kontroli pār Bahmutu. Frontes līnijā Ukrainas karaspēks aizsargā savas debesis ar pārnēsājamām pretgaisa aizsardzības sistēmām, kas pazīstamas arī kā MANPADS. “Radio Free Europe/Radio Liberty” korespondents Marjans Kušnirs sarunājās ar Ukrainas karavīriem par to, kā viņi aizsargā savu zemi pret Krievijas gaisa uzbrukumiem Donbasā.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

Korespondents stāsta, ka Krievijas spēki netālu no Bahmutas ļoti cenšas virzīties uz priekšu, savukārt Ukrainas karavīri norādot, ka Ukrainas karaspēks jebkurā brīdī ir gatavs atbildēt ar MANPADS.

Pārnēsājamā pretgaisa aizsardzības sistēma MANPADS sver aptuveni 18 kilogramus. Sistēmas darbību īsi izskaidro ukraiņu karavīrs: “Kad pamani tuvojamies lidmašīnu, jāpārslēdz šis slēdzis, ieroci jāpavērš pret lidmašīnu – sistēma uztver signālu un raķete izšaujas. Tas ir arī viss.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kad kājnieki kliedz “ienākošie” un noslēpjas ierakumos, mums jādodas ārā un jāmēģina pamanīt ienaidnieka lidmašīnu. Nav svarīgi, vai ienaidnieks apšauda, vai tas ir mierīgs. Reakcijai jābūt ļoti mērķtiecīgai, jābūt nevainojamai redzei un dzirdei, lai pamanītu mērķi 3-5 kilometru attālumā. No brīža, kad esat sadzirdējis skaņu, līdz brīdim, kad reaģējat, jums ir burtiski 3–5 sekundes, lai izskrietu un uzmestu MANPADS uz pleca,” pastāsta kāds cits karavīrs.

Šīs ukraiņu vienības galvenie mērķi ir bumbvedējs Su-20 un helikopteri, piemēram, Mi-8, Mi-24 un Kamov Ka-52.

“Mēs pastāvīgi cenšamies mācīties no sava ienaidnieka. Mēs skatāmies viņu publicētos videoklipus, lasām grāmatas, kuras viņi izmanto, un tādējādi saprotam, kādu taktiku viņi šeit var izmantot. Viņi lido līdz kontaktlīnijai, paceļ lidmašīnas vai lidmašīnas degunu, uzbrūk un cenšas pēc iespējas ātrāk atstāt bīstamo zonu. Tas nozīmē, ka laiks, kad mēs tos varam redzēt, tiek samazināts līdz 10-15 sekundēm. Un šajā laikā mums ir jāizskrien, jānotēmē ierocis pret mērķi un jāpalaiž raķete,” atklāj ukraiņu karavīrs ar segvārdu “Vano”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.