VIDEO. TV personība Baiba Sipeniece-Gavare nosauc divas lietas, ko nevajag darīt sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem 64
TV un radio personība, humoriste Baiba Sipeniece-Gavare viesojas modes mākslinieka Romāna Andrejeva jeb Dāvida šova “Žetons par uzdrīkstēšanos” ceturtajā epizodē. Sarunas laikā viņa dalās savās pārdomās par politiku, šovbiznesu un latviešu humora izjūtu, stāsta par bērnību un viņas ceļu no laukiem uz Rīgu, kā arī atklāj, kurš no viņas vadītajiem raidījumiem Baibai pašai ir sirdij tuvākais.
Pašmāju šovbiznesa personība Baiba Sipeniece-Gavare atklāj Dāvidam, ka viņa pati nejūtas ērti, kad kāds viņu dēvē par slavenību. Viņai daudzi cilvēki ir vaicājuši, kā kļūt populāram, bet Baibai uz to ir vienkārša atbilde: “Nosit kādu! Uzreiz būsi visas ziņās. [..] Ja izmisīgi domā, kā kļūt populāram, tas ir pirmais ceļš, kā tādam nekļūt.”
Baiba uzskata, ka pret to jābūt vieglai attieksmei, labi izdarot savu darbu. Viņa pati pirmo reizi uz skatuves kāpa aptuveni 4 gadu vecumā, kad viņas tēta izspēlētais joks ar pašu Baibu lika viņai iemīlēt smieklus un labo atmosfēru, ko tie rada.
Šova epizodē Baiba stāsta par savu bērnību. Ar savām šī brīža zināšanām viņa saprot, ka tajos laikos izjutusi ģimenes trešā bērna sindromu – centusies pievērst uzmanību, dabūjusi novalkāt līdz galam vecāko bērnu drēbes, kādēļ šobrīd Baibai ļoti patīk mest aci uz jauniem apģērbiem un apaviem. Tomēr viņa ir izbaudījusi to, ka ir vecāks brālis, kura dēļ Baiba esot atļāvusies skolā “braukt augumā” arī par viņu vecākiem skolēniem.
Bērnības pilsēta Jaunpils kādreiz visiem asociējusies tikai ar lopkopību, tādēļ Baiba, izdzirdējusi par teātra klasi Valmieras Viestura vidusskolā, par spīti mammas iebildumiem devās mācīties uz otru Latvijas pusi.
Saistībā ar pavasarī notikušo iniciatīvu “Mana prezidente”, kuras laikā interneta lietotāji bija nominējuši un balsojuši par dažādām prezidenta amata kandidātēm, tai skaitā Baibu, šova viešņa norāda, ka būtu jāiestājas ļoti bēdīgiem laikiem, lai viņa ietu politikā: “Jābūt cita tipa cilvēkiem. Tie, kas ir politikā, ir atnākuši šajā dzīvē savu vainu izpirkt. [..] Mana dzīve ir par īsu, lai nodarbotos ar nepatīkamām lietām, bet nevar dzīvot apolitiski.”
Sarunas laikā Dāvids ar Baibu nonāk arī pie politiskās skatuves un šovbiznesa sajaukuma. TV un radio personība jau iepriekš ir publiski paudusi savu nostāju par karu Ukrainā, kā arī dažu Latvijas šovbiznesa dalībnieku aktivitātēm Krievijā pēc 2014. gada un arī tagad pēc kara sākuma 2022. gada februārī. “Žetons par uzdrīkstēšanos” epizodes laikā Baiba izsaka savu viedokli nedaudz tēlaināk:
Lai gan sarunas gaitā izskan viedoklis par nopietniem, nozīmīgiem jautājumiem, tomēr, runājot par latviešu humora izjūtu, Baiba atzīst, ka tautai tāda noteikti ir, tomēr ne mazāk svarīgi ir mācēt radīt jokus – jābūt gan asam, gan ar prātu, gan jāsaprot dažādas atsauces uz citātiem, notikumiem, kā arī ir dažas tabu tēmas, ko nevajadzētu aizskart. Viena no tēmām ir cilvēki ar invaliditāti.
Saskarsme ar šādu cilvēku savā ģimenē Baibai ir iemācījusi, ka jāizturas ar cieņu, līdzvērtīgi. Tomēr, viņasprāt, cilvēku ar invaliditāti spēja par sevi ironizēt pozitīvā veidā ir simpātiska un jau ļoti labi parāda latviešu tautas humora izjūtu.
Dāvida interviju ar Baibu Sipenieci-Gavari skaties šeit: