VIDEO. Tūkstošiem etniskio armēņu plūst uz vienīgo lidostu Kalnu Karabā, kamēr notiek “reintegrācijas” sarunas 43

Tūkstošiem etnisko armēņu pulcējās Kalnu Karabahas vienīgajā lidostā, kur atrodas Krievijas miera uzturētāji. Viņi meklēja aizsardzību un iespējamu tranzītu uz Armēniju pēc divu dienu kaujām strīdīgajā teritorijā un acīmredzamās separātistu spēku padošanās pēc gadu desmitiem ilgas cīņas. Savukārt reģiona etniskie armēņu līderi tikās ar azerbaidžāņu amatpersonām Azerbaidžānas rietumu pilsētā Jevlaksā, lai rīkotu “reintegrācijas sarunas”, vēsta medijs Radio Free Europe/Radio Liberty.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

“Šeit ir ļoti daudz cilvēku. Mums nav ko ēst. Bet daži cilvēki ieradās ar malku, viņi dedz uguni un gatavo kartupeļus.  Viņi šeit jau ir diennakti. Tā ir šausmīgi skumja situācija,” medijam telefonsarunā pastāstīja kāda armēniete.

Tikmēr reģiona etniskie armēņu līderi tikās ar azerbaidžāņu amatpersonām, lai rīkotu “reintegrācijas sarunas”. Abas puses vienojās par demilitarizāciju un turpmākām sarunām par reģiona iedzīvotāju reintegrāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt, reaģējot uz situāciju, Armēnijas galvaspilsētā protestēt izgājuši tūkostošiem iedzīvotāju. Daļa no viņiem pieprasa premjerministra Nikola Pašinjana atkāpšanos.

“Par Kalnu Karabahu cīnāmies jau 30 gadus. Vairāk nekā 30 gadus un tas viss bija par velti. Mēs ceram, ka viņš atkāpsies. Labāk, lai līderis, kurš zaudējis karu, atkāpjas nevis paliek un turpina savu,” uzskata Erevānas iedzīvotājs Haruts.

21. septembrī protestētēji pieprasīja drošu Kalna Karabahas iedzīvotāju evakuāciju. Ārvalstu mediji ziņo, ka arī 22. septembrī protesti turpinās.

Televīzijas uzrunā Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans sacīja, ka ir pienācis laiks mieram:

“Daudzi uzskata, ka šajā saspringtajā reģionālajā vidē, ik pa laikam sastopoties ar militāriem konfliktiem, nav adekvāti runāt par mieru. Bet īpaši šādos apstākļos mieru būtu jānovērtē un mieru nevajadzētu jaukt ar pamieru.”

Apmēram 120 000 etnisko armēņu dzīvo Kalnu Karabahā, kas starptautiski ir atzīta kā Azerbaidžānas teritorija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.