VIDEO. Trīs Igaunijas ūdens pērles, ko apskatīt ziemā 1
Baltijas jūras stāvkrasts Igaunijas ziemeļos veidots no dolomīta un sasniedz pat vairāk nekā trīsdesmit metru lielu augstumu, kas mūsu kaimiņzemi padara par ūdenskritumu lielvalsti.
Kaimiņvalsts ūdenskritumi sevišķi skaisti ir ziemas spelgonī, kad tie kļūst par krāšņiem ledus kritumiem, kurus speciāli brauc apskatīt ceļotāji no tuvienes un tālienes.
Majestātiskais Jegalas ūdenskritums atrodas Jegalas upes lejtecē, apmēram 4 km pirms ieteces Somu līcī.
Jegalas ūdenskritums ir apmēram 8 metrus augsts un 50 metrus plats. Šis ir visplatākais dabīgais ūdenskritums Igaunijā.
Ziemas laikā starp ledu, kas sasalis uz leju no ūdenskrituma malām, un ūdenskrituma sienu var izveidoties tāds kā tunelis, kas no abām pusēm ir norobežots ar ledu.
Savukārt Keilas ūdenskritums atrodas Harju apriņķa Keilas pagastā, Keila-Joa ciemā uz Keilas upes.
Ūdenskritums ir sešus metrus augsts un vairākus desmitus metru plats. Uz Keilas ūdenskrituma ir atjaunota hidroelektroenerģijas stacija.
Tuvumā atrodas arī atjaunota muižas ēka neogotikas stilā. Skaistas dabas ainavas var baudīt dodoties ceļā pa blakus esošo 3 km garo dabas taku.
Somu līča stāvkrastā starp Ontiku un Valasti atrodas pats iespaidīgākais no visiem 33 reģistrētajiem Igaunijas ūdenskritumiem – 30 metrus augstais Valastes ūdenskritums.
Īpaši gleznaini skati tur vērojami ziemas laikā, kad no jūras pūš ziemeļvēji, kas kopā ar ūdens šļakatām stāvkrastā esošajos kokos veido ledus skulptūras.