Publicitātes foto

VIDEO. Tā skan ziemeļblāzma: pirmatskaņojumu piedzīvojusi “Gaismas simfonija” 0

Trešdien, 28. novembrī, Vīnē, slavenajā Brāmsa zālē, pirmatskaņojumu piedzīvojusi gaismas simfoniju “Gaismas skaņa”, kas ar mākslīgā intelekta starpniecību atļāva sadzirdēt ziemeļblāzmu.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Lai ierakstītu gaismas skaņu, par filmēšanas vietu tika izvēlēta Tromso pilsētiņa Norvēģijā, savukārt notvert šo fantastisko dabas parādību pieteicās fotogrāfu aprindās zināmais ziemeļblāzmu ķērājs Hjētils Skūgli.

Pēc ziemeļblāzmas gaismu iemūžināšanas kamerā viņš visus materiālus nosūtīja godalgotajam komponistam Markam Seifricam, kurš, strādājot ar īpaši izgatavotu MI sistēmu, izveidoja simfoniju, balstoties uz uzņemtajiem ziemeļblāzmas attēliem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visbeidzot, kad skaņdarbi tika pabeigti, tie tika nosūtīti izcilajam diriģentam un komponistam Džeimsam Šērmenam, kurš izveidoja “Gaismas skaņas” skaņdarba aranžiju orķestrim, kas visbeidzot tika atskaņota Brāmsa zālē Vīnē.

Ideja “ieskaņot” ziemeļblāzmu radās tehnoloģiju uzņēmuma “Huawei” pārstāvjiem, lai demonstrētu jaunā Mate 20 Pro tālruņa mākslīgā intelekta iespējas.

“Es centos aranžēt “Gaismas skaņas” skaņdarbu tā, lai tas maksimāli papildinātu un paspilgtinātu tās emocijas, kas cilvēkam rodas, vērojot ziemeļblāzmu. Vēlos, lai visiem, kas klausās šo skaņdarbu, rastos sajūta, ka ziemeļblāzma un mākslīgais intelekts sarunājas ar mums caur mūziku,” savās pārdomās dalās “Gaismas skaņas” aranžētājs un diriģents Džeimss Šērmens.

Skaņdarba komponists Marks Seifrics uzskata, ka mākslīgā intelekta iepazīstināšana ar mūziku paver jaunu radošo iespēju klāstu. “Tagad es varu pārnest ziemeļblāzmas video mākslīgā intelekta sistēmā, kas analizē krāsas, izmēru, formu un ātrumu. Pēc tam sistēma rada vairākas muzikālās frāzes, kas balstītas uz to, ko tā redzējusi,” norāda Seifrics.

Simfonija sākas ieraksta 28. minūtes vidū.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.