VIDEO. Šoks un neizpratne! Transeskusāls vīrietis boksa ringā nežēlīgi piekauj sievieti, salaužot viņai degunu 188

Pamatīgu vētru sociālajos medijos sacēlis viens no olimpisko spēļu boksa mačiem, kurā cīnās sieviete pret vīrieti. Platformas “X” lietotāji pauž neviltotu šoku par to, ka Parīzes olimpiskajās spēlēs ļauj cīnīties vīrietim, kas sevi identificē kā sievieti.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
Lasīt citas ziņas

Alžīrijas boksere Imana Helifa, kura pērn testosterona līmeņa neatbilstības dēļ tika diskvalificēta no pasaules čempionāta, ceturtdien guva ātru uzvaru Parīzes olimpisko spēļu turnīra pirmajā cīņā.

Sacensībās svara kategorijā līdz 66 kilogramiem Helifa pirmajā cīņā tikās ar itālieti Andželu Karīni, kura izstājās pēc ringā pavadītām 46 sekundēm pēc tam, kad bija saņēmusi spēcīgu sitienu no pretinieces.T urklāt sievietei tika salauzts deguns.

“Jutu spēcīgas sāpes degunā,” teica Karīni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc cīņas Itālijas boksere nokrita uz ceļiem, nespējot valdīt asaras. Viņa vairākkārt teica savam trenerim: “Tas nav pareizi, tas nav pareizi!”

2022.gada Starptautiskās Boksa asociācijas pasaules čempionātā Helifa izcīnīja sudrabu, ceļā uz finālu astotdaļfinālā ar tehnisko nokautu pārspējot latvieti Beatrisi Rozentāli.

Pērnā gada pasaules čempionātā Helifa pirms fināla tika diskvalificēta, jo viņas testosterona līmenis bija neatbilstoši augsts sieviešu sacensību dalībniecēm.

Pagājušā gada čempionātā bronzas medaļu zaudēja taivāniete Liņa Jutina, kurai tika konstatēta neatbilstība dzimuma grupai pēc biomehānikas testiem. 2018. un 2022.gada pasaules čempione Liņa piedalīsies arī Parīzes olimpiskajās spēlēs, pirmo reizi ringā kāpjot piektdien.

Helifas klātbūtne Parīzes olimpiskajās spēlēs aktualizējusi diskusiju par to vai sportistēm ar seksuālās attīstības atšķirībām vajadzētu (DSD) vajadzētu startēt sieviešu konkurencē, vēsta “Reuters”.

Seksuālās attīstības atšķirības ir retu slimību grupa, kas saistīta ar gēniem, hormoniem un reproduktīvajiem orgāniem. Daži cilvēki ar DSD aug un dzīvo kā sievietes, bet viņiem ir XY dzimuma hromosomas, testosterona līmenis asinīs ir vīriešu diapazonā un viņi spēj izmantot testosteronu, kas cirkulē viņu ķermenī.

Sieviešu sporta kategorijas ir izveidotas, lai nodrošinātu taisnīgu sacensību, jo vīriešu pubertātes laikā iegūtās fiziskās priekšrocības būtiski ietekmē sporta rezultātus.

Reklāma
Reklāma

Šīs priekšrocības ietver ne tikai paaugstinātu testosterona līmeni, bet arī lielāku muskuļu masu, spēcīgāku skeletu un ātrākus refleksus, kas cīņas sportā, piemēram, boksā, var radīt būtisku drošības risku sievietēm.

Tāpēc neviltots ir sociālo mediju lietotāju sašutums un neizpratne: “Pag, vīriešiem ļauj sieviešu disciplīnā piedalīties?” neizpratnē ir kāds “X” lietotājs.

Ēriks Stendzinieks šo šokējošo faktu skaidro ar to, ka bokseris sajutis sevi, kā sievieti.

Savukārt, kāds cits pauž viedokli, ka mūsdienās ir iespējams teju viss: “Šoreiz nav sajutis. Visdrīzāk ir vīrietis ar DSD (dzimuma attīstības traucējumiem). Kur piedzimstot dzimumorgāni nav īsti skaidri un var tikt uztverti kā sieviešu. Taču pubertātē attīstās kā vīrieši, jo uzdalās testosterons. Bioloģiski viņi ir vīrieši. Pasē sievietes.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.