Foto: ekrānuzņēmums

VIDEO. “Skrēja virsū!” Cēsu novadā zem daudzdzīvokļu nama balkoniem jau trīs nedēļas dzīvo mežacūka 25

Valdai, kura dzīvo Cēsu novadā Augšlīgatnē vakara pastaiga ar sunīti izvērtusies ar pārbīli – viņa pie mājas esošā šķūnīša satika nevienu citu kā mežacūku, vēstī raidījums “Bez tabu”. Tiesa, vēlāk jau dienas gaišajā laikā ar mežacūku viņa iepazinusies vēlreiz – šoreiz diennakts gaišajā laikā, un šajā reizē cūka jau slēpusies zem daudzdzīvokļu nama pirmā stāva balkona.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

“Es viņu filmēju, viņa neko… Es teicu – cūka, ko tur tur dari? Strādā?” – atceras Valda.

Tomēr viņa žurnālistam zina stāstīt, ka meža dzīvnieks tomēr esot jau centies kādam uzrukt: “Skrēja virsū! Kaimiņam ir sunītis, tāds taksītis, tam arī skrēja virsū. Laikam jau redz, ka to varētu uzvarēt…”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iedzīvotāji teic, ka mežacūka parādījusies pie daudzdzīvokļu nama aptuveni pirms trim nedēļām un tā arī tur mitinoties.

Kāda cita kaimiņiene stāsta, ka daži jau esot cūku piebarojuši: “Es jau personīgi nedevu, bet citi nesa. Kartupeļus viņa neapēda, bet ābolus ļoti ēda. Tāpēc jau viņa nāca! Visu te izraka! Bet nu man jau dikti žēl viņas, godīgi sakot.”

Taču, kā šo situāciju risināt, lai meža dzīvnieks tomēr nevienu neapdraudētu?

Cēsu novada Līgatnes apvienības pārvaldes pārstāvis Egils Kurpnieks norāda, ka Valsts meža dienests un medību koordinācijas komisija nevar palīdzēt, jo dzīvnieks nav medījamā teritorijā, proti, apdzīvotā vietā nav atļauts medīt. Tāpēc atliek divi varianti. Pirmais – mēģināt iedzīvotājiem dzīvnieku aizbaidīt un radīt nekomfortablus apstākļus. Otrais – šobrīd pašvaldība ar pašvaldības policijas starpniecību organizē dzīvnieka iemidzināšanu un aizvešanu uz mežu attālākās teritorijās.

Bet Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis skaidro: “Šī situācija ir tāda klasiska, kur būtu savs lēmums, galavārds, jāsaka pašvaldībām, kurām ir medību koordinācijas komisijas, kur arī izlems, ko darīt ar šo dzīvnieku.”

Tas, protams, izdosies pie nosacījuma, ka cūku notvers. Tikmēr Lūsis silti iesaka iedzīvotājiem ar pašdarbību gan nenodarboties: “Cik es saprotu, konkrētais indivīds ir jaunāks par gadu, bet tik un tā viņš var uzbrukt cilvēkiem, var nodarīt miesas bojājumus. Var pat saplēst cilvēkus un var būt pat letāls iznākums, tāpēc ar pašdarbībām nevajag nodarboties, lai to dara profesionāļi.”

Reklāma
Reklāma

Vairāk skaties “Bez tabu” veidotajā sižetā:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.