Foto: ekrānuzņēmums no video/ Ieva Leiniša/LETA

VIDEO. Sieviete meklē personas, kuru uzstādītā pirotehnika Iļģuciemā iešāvusi Jaunā gada svinētājam sejā! 12

Sociālajā platformā “Facebook” kāda sieviete meklē personas, kuras uzstādīja pirotehnikas izstrādājumu Purva ielā 25, Iļģuciemā. Notikusi kļūme. Paredzētā uguņošana nav izšāvusi debesīs, bet trāpījusi kādam Jaunā gada sagaidītājam tieši sejā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
10 zelta frāzes, kuras vērts atcerēties – tās ļaus izbeigt teju katru strīdu 25
Tiesās organizētu sieviešu-zagļu grupējumu, kas ik dienas ar autobusu speciāli devās uz Centrāltirgu “medīt rokassomiņas”
Izsludināts oranžais brīdinājums: vienā no Latvijas novadiem būs stipra snigšana 14
Lasīt citas ziņas

Komentāru sadaļā gan domas dalās, vai šādā situācijā pie atbildības saucama tā persona, kura vēlējusies papildināt svētku emocijas ar salūtu.

Jānis norāda: “Tas kurš šauj, ir atbildīgs par citu drošību, citādāk nemaz nevar būt! Šaujot salūtu, tas ir jādara drošā vietā nevis ielas vidū starp cilvēkiem. Ja to dara ielas vidū, tad ir šāvējam jānodrošina ka visi zina, ka tur tūlīt šaus, lai cilvēki arī var ievērot distanci.

CITI ŠOBRĪD LASA

Video skatoties izskatās ka cilvēks filmē salūtu tālumā, bet tikmēr izšauj blakus. Ja cilvēks zināja, ka tur tūlīt šaus – tad, protams, pats vainīgs. Un neko nepabrīdina un vienkārši blakus cilvēkiem sāk šaut salūtu – to var arī traktēt kā slepkavības mēģinājumu, pats vainīgs ka nezināji ka salūts var radīt briesmas!”

Krista raksta: “Vakar Imantā arī apgāzās, trāpīja vienam uz kājām un viss logos, vajag ievērot distanci, šeit cilvēks nav vainīgs, ka apgāzās.”

Ineta pauž savu viedokli: “Katrs ir atbildīgs par sevi. Nav ko stāvēt tik tuvu pirotehnikai. Es salūtu skatījos no balkona, bija jauki. Iļģuciems salutēja kārtīgi, man patika. Laimīgu visiem Jauno gadu!”

Portāls LA.LV noskaidroja, ka atbildība par pirotehnikas incidentiem, piemēram, gadījumu, kad kaste apgāžas un trāpa skatītājam, var būt atkarīga no vairākiem faktoriem un situācijas apstākļiem:

1. Ja pirotehnika tika uzstādīta un izmantota profesionāla pasākuma laikā, atbildība par negadījumu gulst uz operatoru vai pasākuma organizatoru, ja viņi nav ievērojuši drošības noteikumus. Organizatoram ir jānodrošina, ka pirotehnika ir pareizi novietota, nostiprināta un izmantota saskaņā ar ražotāja norādījumiem un normatīvajiem aktiem.

2. Ja pirotehnika bijusi bojāta vai neatbilstoša drošības prasībām, atbildība var tikt novirzīta ražotājam vai pārdevējam. Šādos gadījumos var būt nepieciešama ekspertīze, lai noteiktu, vai defekts bija izraisījis incidentu.

3. Ja kasti uzstādīja un palaida privātpersona, atbildība būs uz viņu, ja tiks pierādīts, ka viņa rīcība bija nolaidīga vai neatbilstoša drošības prasībām.

Reklāma
Reklāma

4. Ja kasti apgāza ārēji apstākļi, piemēram, spēcīgs vējš, atbildība var tikt sadalīta starp organizatoru un operatoru, ja tie nav izvērtējuši riskus un neveikuši papildu pasākumus drošībai.

5. Retos gadījumos var tikt izvērtēta arī cietušā rīcība, piemēram, ja viņš atradās aizliegtā vai nedrošā zonā, kur bija brīdināts neiet.
Ja noticis šāds incidents, parasti tiek veikta izmeklēšana, lai noskaidrotu atbildīgos. Jāņem vērā, ka Latvijā pirotehnika tiek regulēta ar likumiem un noteikumiem, kas paredz drošības prasības tās uzglabāšanai, uzstādīšanai un lietošanai. Atkarībā no incidenta nopietnības var iestāties gan civiltiesiska, gan krimināltiesiska atbildība. Tāpēc incidentā cietušajai personai iesakām vērsties Valsts policijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.