VIDEO. Sarkandaugavā norīb sprādziens: viens bojāgājušais, kaimiņi evakuēti. Sprādzienā cietušajā ēkā iedzīvotāji pagaidām nevarēs atgriezties daļā dzīvokļu 22

Ziņa papildināta ar jaunāko informāciju pl. 15:53

Reklāma
Reklāma
“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
FOTO. Kā izskatās uzņēmēja Gavrilova 1,9 miljonus vērtā villa jūras krastā, ko “atņēmusi” banka?
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Lasīt citas ziņas

Šorīt Sarkandaugavā dzīvojamās mājas ugunsgrēkā gājis bojā viens un cietuši vēl divi cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste.

Šorīt ap plkst.9 VUGD saņēma izsaukumu uz Sarkandaugavu, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu dzīvojamās mājas otrais stāvs un bēniņi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg divi dzīvokļi 20 kvadrātmetru (m2) platībā un desmit m2 platībā, gaitenis 20 m2 platībā, ārsiena piecu m2 platībā, kā arī jumts un bēniņi desmit m2 platībā. Kopējā degšanas platība bija 65 m2. Ugunsgrēks ir lokalizēts, bet vēl turpinās darbs notikuma vietā.

Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās seši cilvēki. Ugunsdzēsēji evakuēja vēl trīs cilvēkus. No otrā stāva ugunsdzēsēji ar izbīdāmām kāpnēm izglāba vienu cilvēku, savukārt no degošā dzīvokļa pirms VUGD ierašanās evakuējās viens cilvēks. Abas personas nodotas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Pārbaudot ēku, tomēr tika atrasts arī bojā gājis cilvēks.

Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska aģentūru LETA informēja, ka sākotnējā informācija liecina, ka namā, iespējams, ir sprādzis gāzes balons, pēc kā izcēlies ugunsgrēks. Par notikušo ir sākts kriminālprocess.

Notikuma vietā ieradīsies būvvaldes pārstāvis, lai pārliecinātos par ēkas konstrukciju drošumu.

Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļā aģentūru LETA informēja, ka Rīgas pašvaldība piedāvā visu iespējamo palīdzību iedzīvotājiem, kuri piektdienas rītā tika evakuēti no degošas divstāvu dzīvojamās mājas Sarkandaugavā, Gaujienas ielā 9.

Kā skaidro pašvaldībā, patlaban notiek pašvaldības dienestu saziņa ar evakuētajiem iedzīvotājiem, kuriem piedāvās gan pagaidu izmitināšanas iespējas, gan krīzes pabalstu, gan citu sociālo palīdzību.

Pēc ugunsgrēka lokalizēšanas māju tuvākajā laikā apsekos būvinspektors, lai lemtu par ēkas tālāko ekspluatāciju. Ēkā ir privāti dzīvokļi un to apsaimnieko ēkas īpašnieki.

Ja ēka pēc ugunsgrēka vai citas nelaimes nav izmantojama, dzīvokļu īpašniekiem Rīgas pašvaldība piedāvā saņemt gan sociālo palīdzību, gan iespēju apmesties pagaidu izmitināšanas vietā. Evakuētajiem iedzīvotājiem ir tiesības pašvaldībā saņemt krīzes pabalstu – līdz 700 eiro vienam cilvēkam vai līdz 1400 eiro ģimenei.

Reklāma
Reklāma

Pabalstu krīzes situācijā var pieprasīt divu mēnešu laikā no krīzes situācijas rašanās dienas.

Iedzīvotāji var vērsties ar iesniegumu krīzes pabalsta saņemšanai Rīgas Sociālajā dienestā, sazinoties pa tālruni 67 105 048.

Tāpat iedzīvotāji aicināti vērsties Sociālajā dienestā, ja nepieciešama kāda cita palīdzība, piemēram, apģērbs, pārtikas pakas, dokumentu atjaunošana, vai vēl kāds cits sociālais atbalsts. Plašāka informācija par sociālās palīdzības iespējām pieejama pa tālruni 80 005 055.

Sarkandaugavā sprādzienā cietušajā ēkā iedzīvotāji pagaidām nevarēs atgriezties daļā dzīvokļu

Sarkandaugavā gāzes sprādzienā cietušajā ēkā iedzīvotāji pagaidām nevarēs atgriezties daļā dzīvokļu, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Pēc būvinspektora veiktās apsekošanas nolemts aizliegt ekspluatēt daļu ēkas Gaujienas ielā 9, kur piektdienas rītā notika sprādziens un izcēlās ugunsgrēks.

Rīgas pašvaldība evakuētajiem iedzīvotājiem piedāvā pagaidu izmitināšanu un sociālo palīdzību.

Kā norāda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks (NA/LRA), pamatīgi cietis ēkas otrais stāvs.

Pilsētas attīstības departamenta būvinspektors apsekojis objektu un aizliedzis ekspluatāciju ēkas daļā, kur notika eksplozija, bet ēkas īpašniecei tika uzdots operatīvi pieaicināt sertificētu būvspeciālistu un veikt ēkas tehnisko apsekošanu.

“Pagaidu izmitināšana varētu būt nepieciešama septiņiem cilvēkiem, no kuriem divi Ukrainas pilsoņi nogādāti Rīgas atbalsta centrā Ukrainas civiliedzīvotājiem,” norāda Ratnieks.

Ja ēka pēc ugunsgrēka vai citas nelaimes nav izmantojama, dzīvokļu īpašniekiem Rīgas pašvaldība piedāvā saņemt gan sociālo palīdzību, gan iespēju apmesties pagaidu izmitināšanas vietā.

Evakuētajiem iedzīvotājiem ir tiesības pašvaldībā saņemt krīzes pabalstu – līdz 700 eiro vienam cilvēkam vai līdz 1400 eiro ģimenei.

Pabalstu krīzes situācijā var pieprasīt divu mēnešu laikā no krīzes situācijas rašanās dienas.

Iedzīvotājiem, kam nepieciešama pagaidu dzīvojamā telpa, tiek piedāvāta istaba pašvaldības viesnīcā līdz piecām dienām.

Cietušajām un apdraudētajām personām ir tiesības pieteikties pagaidu dzīvojamai telpai un vienreizējam pabalstam remontam gadījumā, ja dzīvojamā telpa vai dzīvojamā māja ir cietusi terora akta, stihiskas nelaimes, avārijas vai citas katastrofas rezultātā un Pilsētas attīstības departaments pieņēmis lēmumu aizliegt dzīvojamās mājas ekspluatāciju līdz bīstamības novēršanai.

Lai saņemtu pašvaldības izīrētu dzīvojamo telpu, kur var uzturēties līdz sešiem mēnešiem, bet ne ilgāk par gadu, iedzīvotājiem jāvēršas ar iesniegumu Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā.

Kā ziņots, šorīt Sarkandaugavā dzīvojamās mājas ugunsgrēkā gājis bojā viens un cietuši vēl divi cilvēki.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.