VIDEO. Šajā situācijā nedrīkst brezmēt! Pārgalvīga apdzīšana šoferim beidzas ar ieripošanu grāvī 0
Krista Draveniece

Agresīva braukšana ir slikts ieradums, īpaši ziemā, kad ceļi ir slideni un šāda braukšana ir īpaši bīstama. Šoreiz kādam šoferim apdzīšana beidzās ar iegāšanos grāvī.

Reklāma
Reklāma
Palīdzēs “dedzināt” kilogramus: 4 olbaltumvielām bagāti produkti vielmaiņas paātrināšanai
Darbinieks uzraksta atlūgumu, bet darba devējs sāk “cimperlēties”. Vai darbinieks var pieprasīt rakstisku apstiprinājumu atlūguma saņemšanai?
Policija sākusi kriminālprocesu par kādreizējā soļotāja Fadejeva nāvi
Lasīt citas ziņas

“Apdzenošā automobiļa vadītājs pēc apdzīšanas manevra šķērso garenvirziena sniega sanesas joslas, lai atgrieztos iepriekšējā brauktuves pusē. Tas notiek pirms manevra nepārliecinoties par drošu apdzīšanas manevru, tāpēc pārāk strauji sagriežot stūrējamos riteņus pa labi, lai šķērsotu sniega joslu, priekšējie riteņi, pirmie sagriezti pa labi, iebrauc vidējā sniega joslā, kura samazina riteņu pārvietošanās ātrumu sniega pretestības dēļ,” LA.LV skaidro autoskolas pasniedzējs, docents Ēriks Griģis.

Autovadītājs jūt, ka aizmugurējā automobiļa daļa sāks izslīdēt pa kreisi un vadītājam, izgriežot stūri pretējā virzienā pa kreisi, lai pretotos šai sānslīdei, aizmugurējā daļa sāk slīdēt pa labi. Vadītājam neko nedarot, lai novērstu šo slīdi, slīdēšana pa labi beidzas un automobiļa aizmugure sāk pārvietoties pa kreisi līdz auto nonāk sasviedē, apgriežas pretēji braukšanas virzienam un ieslīd grāvī.

CITI ŠOBRĪD LASA
Te varu nosaukt divas kļūdas.

Viena kļūda ir tā, ka apdzenošā automobiļa vadītājs neizpildīja satiksmes noteikumu prasības attiecībā par pārliecināšanos pirms apdzīšanas manevra par to, ka apdzīšanas laikā netiks traucēti pretim braucošie transportlīdzekļi un pēc apdzīšanas viņš varēs atgriezties iepriekšējā braukšanas joslā vai brauktuves pusē, netraucējot apdzenamo transportlīdzekli.

Pēcapdzīšanas posms saistāms ar drošu ātruma izvēli, kas nosaka, ka vadītājam ir jāizvēlas braukšanas ātrums, ņemot vērā ceļu satiksmes intensitāti, kā arī ceļa un meteoroloģiskos apstākļus, īpaši redzamību braukšanas virzienā.

Tādēļ steiga apdzīšanas manevra beigās, lai neapdraudētu pretim braucošo, bija noteikumu pārkāpums.

Otra kļūda ir saistīta ar braukšanas prasmēm un iemaņām, kuru trūkums vai nepietiekošā apdzīšanas manevra pieredze, šķērsojot sniega saneses vai ūdens joslas Latvijā satiksmes noteikumos vadītājiem netiek prasītas. Kad vadītājs atgriezās iepriekšējā brauktuves pusē, šķērsojot vidējo sniega joslu, iebraucot tajā, vajadzēja stūri sagriezt pa kreisi, lai pretotos izslīdei pa kreisi un strauji atpakaļ pa labi, lai novērstu iespējamo izslīdi pa labi.

Manevra izpildes laikā nedrīkst nospiest bremžu pedāli!

“Redzamajā video, manuprāt, vadītājs šķērso sniega joslu bremzējot! Bremzēšana vienmēr veicina sānslīdes rašanos, ja labās un kreisās puses riteņiem ir dažādi pretestības spēki! Tas ir, vienas puses riteņiem – asfaltēts segums, otrās puses riteņiem sniega pretestība, un pastiprina jebkādas sānslīdes, ja tādas var rasties,” Griģis skaidro.

Svarīgi! Aprakstīto manevru ar stūri – strauji pa kreisi un momentāli atpakaļ iesaku mēģināt tika tam paredzētās treniņu trasēs, nevis ceļu satiksmē! Uzskatu, ka būtu droši no tāda apdzīšanas manevra uz brauktuves ar sniega, ūdens vai dubļu joslām atteikties!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.