VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 113
Vizītes laikā Ziemeļkorejā Kremļa ministri tika padzīti no sanāksmju zāles. Fakts ir tāds, ka krievi sāka rosīties pa šo telpu vēl pirms Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna. Kā ziņo laikraksts The Moscow Times, incidenta kadrus tiešraidē pārraidīja Ziemeļkorejas mediji. Krievus izraidīja Korejas amatpersona.
Корейский чиновник выгнал вошедших в зал раньше лидера КНДР министров Путина
Чиновники поторопились занять помещение до того, как туда вошел лидер КНДР Ким Чен Ын. Кадры инцидента попали в прямую трансляцию, которую вели СМИ Северной Кореи. pic.twitter.com/2Mkj4wC7jC
— Русская служба The Moscow Times (@MoscowTimes_ru) June 19, 2024
Pirmais zālē ienāca ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. No noguruma viņš apsēdās pie galda, pēc kā sūdzējās, ka ar kaut ko ir novārtījies. Blakus Lavrovam apsēdās pirmais vicepremjers Denijs Manturovs un vicepremjers Vitālijs Saveļjevs. Raidījuma kadros redzami arī Krievijas Federācijas vicepremjers Oleksandrs Novāks, aizsardzības ministrs Andrijs Belousovs, veselības ministrs Mihailo Muraško un Roscosmos vadītājs Jurijs Borisovs.
“Ejiet ārā uz zāli,” tā pavēlēja kāda Zimeļkorejas amatpersona, lai krievi nebūtu TV tiešraides kadrā. “Kāpēc mēs šeit ieradāmies? Jūs būtu mūs uzreiz brīdinājuši,” atbildēja kāds no valdības delegācijas. “Mūsu valsts vadītājs ienāks pirmais,” atbildēja korejietis.
Pie šiem vārdiem raidījums tiek pārtraukts, kam seko tukšas sēžu zāles kadri, kur nedaudz vēlāk sākās Krievijas un Korejas sarunas paplašinātā sastāvā Vladimira Putina un Kima Čenuna vadībā. Putins pirmo reizi 24 gadu laikā ir ieradies vizītē Ziemeļkorejā. Vizīte paredzēta divas dienas, valstīm jāparaksta stratēģiskās partnerības līgums.
Vizītes priekšvakarā Putins publicēja rakstu, kurā pateicās Ziemeļkorejai par atbalstu Krievijai karā, kā arī paziņoja, ka ir gatava “ciešai sadarbībai, lai starptautiskās attiecības kļūtu demokrātiskākas un stabilākas”.
Pēc analītiķu domām, Putina vizītei var būt sekas ārpus kaujas lauka Ukrainā. Tas ir nozīmīgs solis ceļā uz partnerību, kuras pamatā ir kopīgs naidīgums pret Rietumiem un to sabiedrotajiem. Kā norāda Oksfordas universitātes politikas profesors Edvards Hovels, abu diktatoru tikšanās paplašina viņu spējas un padziļina globālās lūzuma līnijas.