VIDEO. Par zobārstu un otolaringologu kompetencēm un sadarbību – saruna ar otorinolaringologu, medicīnas doktoru, klīnikas “Headline” vadītāju Kasparu Peksi 0
Kā sadarbojas otorinolaringologs un zobārsts? Augšžokļa dobums ir zobu vēsturiskās mājas. No aušžokļa dobuma izaug kā piena zobi, tā īstie zobi. Aušžokļa zobu saknes 50% pacientiem atrodas augšžokļa dobumā vai sasniedz šī dobuma grīdu. Trešā līdz astotā zoba iekaisuma gadījumā infekcijas procesā var tikt iesaistīts Haimora dobums.
Augšžokļa dobuma mikrobioms ir ļoti bagātīgs, tur dzīvo 200-400 baktēriju, sēnīšu sugu. Taču šis mikrobioms ir ļoti izlīdzsvarots – visu iemītnieku skaits ir salīdzinoši neliels. Mutē ir pilnīgi cita infekcija, īpaši uz augslējām, kabatās ap zobiem dzīvo agresīvi saprofīti.
Ja mutes dobuma baktērijas nonāk Haimora dobumā, mutes dobuma baktērijas iegūst lielu pārsvaru, smirdoņa ir sliktāka nekā anālajā atverē. Šī sajaukšanās var notikt, izraujot zobu, bet var notikt arī, implantējot zobu.
Zobu implantācija ir modernākais veids kā aizstāt zaudētos zobus. Ja tiek apspriestas implantācijas 4 līdz 8 augšžokļa zobu līmenī, tad gadījumā, ja augšžokļa kauls nav pietiekami biezs, kad nepieciešama mākslīga materiāla ievietošana, būtu ieteicams savlaicīgi konsultēties ar otorinolaringologu.
Zobārsts nereti zem kaula plēves ievietoto speciālu materiālu lai padarītu augšžokļa kaulu biezāku. Par to, kā tas notiek – klausieties sarunu.
Un vēl Kaspars Peksis stāsta – kas ir haimorīts un frontīts.