VIDEO. Netālu no Valmieras meža kameras nofilmē vilku ar kaklasiksnu: speciālisti ir vienisprātis – tas ir plēsējs, nevis suns. Vai pieradināts? 29
7 km no Valmieras uz Ķeižu pusi kāds žurnāla “Medības” lasītājs atsūtījis video, ko viņam izdevies nofilmēt ar meža kameru. Tas, kas tajā redzams, ir pavisam neparasti – vilks ar kaklasiksnu… Pieradināts vilks? Vai tomēr suns, kas izskatās tik ļoti līdzīgs vilkam?
Kā atklāj žurnāla “Medības” galvenā redaktore Linda Dombrovska – sākotnējās versijas pēc video noskatīšanās bijušas vairākas – izmucis čehu vilkusuns vai tomēr pieradināts vilks? Daļēju atbildi sniedzis dr. biol. Jānis Ozoliņš, kurš paskaidrojis: “Droši, ka igauņu, viņiem ir vairāki iezīmētie. Arī uz Krieviju ir aizgājuši”.
Galu galā, Igaunijas Mednieku savienības vadītājs Tonis Korts apstiprinājis, ka konkrētais vilks ar kaklasiksnu tik tiešām ir no Igaunijas apzīmētajiem vilkiem. Bet Igaunijas Vides aģentūras galvenais speciālists Pēps Menila atklājis arī vairāk – vilks, kas nokļuvis Latvijā un tagad “pieķerts” meža kamerās, ar kaklasiksnu ticis aprīkots 2019.gada novembrī, būdams vēl pavisam jauns. Šobrīd šim dzīvniekam ir aptuveni 2 gadi un tas ir jauns tēviņš. Tāpat zināms, ka Latvijas robežu plēsējs šķērsoja šī gada 20.janvārī, kur ieradies, visticamāk, uz palikšanu. Līdz šim Igaunijā ar kaklasiksnām apzīmēti kopumā 20 vilki. Projekts uzsāks pirms 10 gadiem un vidēji ar kaklsiksnām gada laikā tiek aprīkoti divi vilki. Siksnas raidītājs sūta informāciju par dzīvnieka atrašanās vietu un tā pārvietošanos.
Kāds cits Igaunijas vilks ar kaklasiksnu esot devies arī uz Krievijas teritoriju, kur dzīvnieks gan ticis nomedīts. Vairāk informācijas par vilku aprīkošanu ar kaklasiksnām, var izlasīt žurnāla “Medības” portālā.
Meža kamera nofilmē vilku ar kaklasiksnu netālu no Valmieras: