VIDEO. “Man patiešām paveicās!” Fotogrāfs Dienviddžordžijas salas pludmalē iemūžinājis retu karalisko pingvīnu 0
Dienviddžordžijas salas pludmalē pamanīts rets karaliskais pingvīns, kurš ir teju melns.
Fotogrāfs Īvs Adamss tikko bija ieradies Sentendrjūsas līcī Atlantijas okeāna dienvidos, kad kolēģe viņu brīdināja par neparastā putna klātbūtni, ziņo “DailyMail”.
Īvs, kurš iepriekš ir sastapis dzeltenu pingvīnu, ātri steidzās uz pludmali, lai uzņemtu fotogrāfijas ar melno karalisko pingvīnu, pirms tas pazūd starp pārējiem kolonijas putniem.
Putnam ir melns vēders, nevis parasti uzkrītoši balts, un arī spalvas uz tā kakla ir melnas, nevis dzeltenas.
Fotogrāfs stāsta: “Es biju ļoti priecīgs, ka varēju to visu iemūžināt. Tā bija mana ekspedīcijas vadītāja, kas sākotnēji pamanīja putnu. Es biju patiesi sajūsmā. Es mēģināju sekot putnam, jo tas tikko bija nonācis no sērfošanas uz pludmali. Es zināju, ka man ir maz laika, lai nofotografētu šo putnu, kamēr tas dodas uz koloniju.”
“Man patiešām paveicās, ka ieguvu dažas šī pingvīna fotogrāfijas, pirms to apņēma citi parastas krāsas pingvīni. Melānisms ir kaut kas tāds, kas ļoti reti sastopams putniem un zīdītājiem. Esmu dzirdējis par to iepriekš par citām pingvīnu sugām, tāpēc jau ilgu laiku es to vēlējos redzēt savām acīm,” atzīst viņš.
Pingvīna izskats ir saistīts ar ģenētisku mutāciju, kas pazīstama kā melānisms, kas izraisa melanīna pārmērīgu daudzumu, padarot spalvas pilnīgi melnas.
Melno pingvīnu piemēri ir tik reti, ka par šo tēmu nav veikti gandrīz nekādi pētījumi.
Melnie pingvīni plēsējiem ir labāk pamanāmi gan uz ledus, gan ūdenī, jo parastais baltais vēders palīdz tiem saplūst peldēšanas laikā.