VIDEO. “Man ir vairākas reizes braukuši virsū!” Šķērsot ielu pie zaļās gaismas vai gaidīt gājējus? 0
Kāds X lietotājs publicējis video un aizsācis interesantu diskusiju, rakstot: “Cilvēki reizēm izvēlas neizmantot savu priekšroku, ja tas šķiet bīstami. Šķērsot pāreju tikai tad, ja nav auto, spiesties malā dzīvojamās zonās utt. Vai kā te izvēlas nebraukt pie sava zaļā, bet gaidīt gājēju zaļo? Tā nav labas infrastruktūras pazīme.”
Kadrā ir arī dublējošais luksofors pāri krustojumam. Ja es būtu plānojis braukt pie gājēju zaļā, es arī būtu stāvējis tur pat, nevis pie stoplīnijas: lai iedegoties zaļajam nebūtu jāšķērso arī tuvēja pāreja.
— ■ (@merelysimple) November 7, 2024
@Rigassatiksme_ nosūtiet 20. un 50. autobusu vadītājus uz ceļu satiksmes noteikumu atkārtošanas kursu!
— ■ (@merelysimple) November 7, 2024
Šeit man vairākas reizes ir pīpinājuši un braukuši virsū, kad braucu pa zaļo ar velo pāri Brīvības ielai.
— Kristaps Grinbergs (@fassko) November 7, 2024
Jautājām autoskolas pasniedzējam, docents Ērikam Griģim, kā būtu pareizāk rīkoties šādā situācijā. “Attēlotajā situācijā luksofora zaļais signāls transportlīdzekļiem, tajā skaitā arī elektroskrejriteņiem, kas brauc pa apzīmēto un redzamo velojoslu, atļauj kustību. Tā kā brauktuves malā ir ierīkota velojosla, elektroskrejriteņu vadītājiem jābrauc pa attiecīgā virziena velojoslu,” viņš skaidro.
Luksofora signāls ar cilvēka siluetu vai velosipēda simbolu attiecas tikai uz gājējiem, velosipēdu un elektroskrejriteņu vadītājiem gadījumā, kad velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājs šķērso brauktuvi pa regulējamu gājēju pāreju.
Tad elektroskrejriteņa vadītājam jāievēro gājējiem paredzētā luksofora signāls.
Drošība pēc pieredzētām bīstamajām situācijām attēlotajā krustojumā lika stāvošam elektroskrejriteņa vadītājam sagaidīt gājējiem kustību atļaujošo signālu luksoforā un tikai tad ar dubultu drošību šķērsot krustojumu.
Domāju, drošāka situācija velosipēdu un elektroskrejriteņu vadītājiem krustojuma šķērsošanā būtu, ja satiksmi organizētu tā, ka vienlaicīgi ar elektroskrejriteņu un jau esošo gājēju kustības ar luksoforu organizēto plūsmu noņemtu iespēju transportlīdzekļiem krustojumā veikt kreiso manevru. Tātad, elektroskrejriteņu krustojuma šķērsošanas laikā pretim braucošie transportlīdzekļi neveiktu kreiso manevru!”