Ekrānuzņēmums no TV3 “Bez Tabu” video.

VIDEO. Māmiņa Latvijā izmisumā: vai izdosies saņemt alimentus par dēlu, kurš dzimis Nīderlandē? 0

Pirms deviņiem gadiem Holandē Sindijai piedzima dēls. Pēc māmiņas sacītā, Holandes normatīvie akti paredzot, ka bērna tēva piereģistrēšana notiek pirms dzemdībām. Šo faktu viņa esot uzzinājusi tikai pēc dēla piedzimšanas. Pēc atgriešanās Latvijā Sindija nolēmusi papīrus sakārtot un bērna tēvu piereģistrēt, taču izrādījies, ka tas neesot iespējams, tā vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Atgriežoties Latvijā, Sindijas attiecības ar dēla tēvu esot “pajukušas”. Lai nokārtotu formalitātes un tēvam varētu pieprasīt maksāt alimentus, Sindija nolēmusi lietu ar tēva vārdu piereģistrēšanu dzimšanas apliecībā nokārtot – sazinājusies ar vairākiem juristiem, taču visi apgalvojuši, ka situācija ir neatrisināma. Iemesls – Latvija neesot tiesīga veikt izmaiņas dzimšanas reģistrā.

“Es varu aiziet uz tiesu, uztaisīt DNS un pierādīt, kas ir bērna tēvs, bet paši mūsējie – latvieši, kas sēž pie tiem papīriem, nedrīkst pārrakstīt dzimšanas reģistru. Latvijai nav noslēgts sadarbības līgums ar Holandi,” tā raidījumam pastāstīja Sindija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tieslietu ministrijas pārstāvei Ingai Upītei nav ne jausmas par kādu līgumu Sindija runā, tā ziņoja “Bez Tabu”. Latvija esot pilnvarota veikt izmaiņas dzimšanas reģistrā, paskaidroja ierēdne. Kārtība paredzot, ka sākotnēji dēla mātei jāvēršas tiesā ar prasību veikt paternitātes noteikšanu. Pēc tam esot jāvēršas iestādē, kur bērns piereģistrēts, respektīvi, Holandē.

Ja ārvalstu iestāde atsaka veikt izmaiņas dzimšanas reģistrā, Sindijai esot iespēja vērsties jebkurā dzimtsarakstu nodaļā Latvijā.

Tad attiecīgi tas papildināts ar ziņām par bērna tēvu un bērniņam izdota dzimšanas apliecība. “Vispirms jāatrisina jautājums, uz kā pamata ierakstīsim ziņas par bērna tēvu. Vai tas būs brīvprātīgs process vai arī caur tiesu, ja viens no vecākiem nepiekrīt tam,” skaidroja Upīte.

Katrā valstī normatīvie akti atšķiras, taču kopīga iezīme visām Eiropas dalībvalstīm ir vienota sadarbība. Arī Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācijas pārstāve aicinājusi māmiņu Sindiju nekavēties procesa uzsākšanā, jo alimenti tikšot izmaksāti tikai pēc visu formalitāšu nokārtošanas. Jebkuru neskaidru jautājumu gadījumā Sindija aicināta vērsties pie atbildīgo iestāžu pārstāvjiem, lai situāciju ātrākā laikā atrisinātu.

Plašāk pievienotajā video.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.