VIDEO. Māmiņa ar ratiņiem Rīgā neizpratnē: kur palikuši zemās grīdas tramvaji? 2
Kopš reorganizēti tramvaju maršruti, Rīgā daudz biežāk ielās manāmi vecā tipa tramvaji. Cilvēkiem ratiņkrēslos vai vecākiem ar bērnu ratiņiem tas sagādā milzu neērtības, jo tramvajos iekļūt un no tiem tikt ārā bez citu palīdzības nevar. Rīgas Satiksmē problēmu atzīst, taču iesaka vienīgi gaidīt, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.
Agrāk Rīgā, Kr.Barona ielā varēja manīt teju tikai jaunos – zemās grīdas tramvajus, bet nu daudz biežāk tur braukā tā saucamie vecie tramvaji. Sastaptā jaunā māmiņa Vita raidījumam stāsta, ka palaidusi jau garām vairākus tramvajus. Sievietei pie rokas bērnu ratiņi. Vita stāsta: “Brauca vecā tipa tramvajs ar augstām trepēm, tāpēc tajā nevaru iecelt savus ratiņus. Bērns iekāpa un aizbrauca uz skolu, bet es paliku gaidīt citu tramvaju, jo man arī jāaizbrauc līdz skolai satikt skolotāju.” Tomēr nedz nākamais, nedz aiznākamais tramvajs nebija zemās grīdas tramvajs, kādēļ Vita turpināja gaidīt zemās grīdas tramvaju.
“Sazinājos ar Rīgas Satiksmi kārtējo reizi, lai viņi piefiksē šo problēmu. Vēlos pievērst uzmanību šai situācijai, jo māmiņa nevar celt augšā viena pati tādus smagus ratus, bet jātiek uz skolu. Ko darīt? Atbilde bija, ka man laicīgi jāpiezvana un jāpaintresējās, cikos brauks jaunais 11.tramvajs. 50 minūšu laikā viens pēc otra brauca tikai pieci vecā tipa tramvaji, kuros es nevaru iekāpt ar ratiem!”
“Rīgas Satiksmē” raidījumam “Panorāma” preses pārstāvis Viktors Zaķis norādīja, ka šāda klientu pieredze neesot jaunums. Tur atzīst, ka vecā tipa tramvaji kursē daudz biežāk, jo to esot daudz vairāk nekā zemās grīdas tramvaju. Uz sliedēm redz tos daudz vairāk, jo apvienojot maršrutu līnijas, tās ir daudz garākas un viens aplis tramvajam sanāk garāks nekā iepriekš.
“Redzamā lieta, kas tagad ir Juglas galā, kur bija pieraduši pie jaunajiem – zemās grīdas tramvajiem, viņi izjūt tagad daudz vairāk, ka iet vecie tramvaji. Mēs jaunos nevis nelaižam, bet to vienkārši mums vairāk nav!” skaidro Zaķis. Jaunos tramvajus nelaiž reisā pamīšus ar vecajiem, bet tikai tā, kā tos iespējams palaist. “Invalīdiem piedāvājam sazvanīt mūsu bezmaksas tālruņa numuru, kur var noskaidrot, kuros laikos nākamajā dienā brauks jaunie tramvaji,” piebilst Zaķis. Problēmu iesaka risināt, meklējot tuvumā esošos trolejbusu un autobusu maršrutus, kur transporta līdzekļiem vairumā gadījumu esot pieejama zemā grīda.
No apmēram 170 tramvajiem Rīgā, tikai 26 esot zemās grīdas jaunie tramvaji.
Plašāk pievienotajā video.