Dienās, kad ārā bija ļoti zema gaisa temperatūra, neskaitāmi ļaudis sociālajos tīklos dalījās ar kādu interesantu triku – lejot aukstajā gaisā verdošu ūdeni, tas momentā pārvērtās par sniegu, radot ļoti interesantu skatu. Bet pamēģiniet kādu citu eksperimentu!
Mārtiņš Pakalniņš no “Mārtiņa burbuļiem” zina stāstīt, ka ziemā interesantas pārvērtības var piedzīvot arī ziepju burbuļi. Burbuļi gaisā vai nokrītot uz zemes sasalst. Tiesa gan – jo lielāks aukstums, jo ātrāk tie sasals.
Jo mazāki burbuļi, jo lielāka iespēja, ka tie sasals gaisā un nokritīs zemē kā plēves bumbiņas. Savukārt liels burbulis ir kustīgāks, tāpēc brīdī, kad aukstumā sāk kristalizēties, kustības dēļ tas var saplīst.
Mārtiņš skaidro, kā rīkoties, ja ir vēlme sasaldēt burbuļus.
“Labāk pūst mazus burbuļus apmēram galda tenisa bumbiņas izmērā. Var mēģināt pūst lēnām, lai burbulim iekšā ir silts gaiss no elpas – tad ir lielāka iespēja, ka tas siltuma dēļ celsies augstāk, pusceļā sasals un aizlidos iespējami tālu. Šim mērķim der jebkādi burbuļi. Tā kā burbulis ir plānāks par cilvēka matu, tas sasalst ļoti ātri. Vislabāk, ja temperatūra ir zem -10 grādiem, jo tad viss notiek ļoti ātri, bet sasaldēt var arī tad, ja aukstums ir vien nedaudz zem 0 grādiem.”