VIDEO. Maģiskā Trevi strūklaka Romā: kāpēc un kā pareizi mest monētu tajā 9

Trevi strūklakas vēsture aizsākās 1600. gados un tā ir viena no pasaulē pazīstamākajām strūklakām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Trevi” ir itāļu valodas vārdu “tre” sajaukums, kas nozīmē “trīs”, un “vie”, kas nozīmē “ceļi”, jo strūklaka tika uzbūvēta Romas trīs svarīgāko maģistrāļu krustojumā, vēsta “Grand European Travel”.

Tie, kas ir bijuši vai sapņo reiz aplūkot skaisto Romas pērli Trevi strūklaku dzīvē, zina par tradīciju tajā iemest monētas. Bet, kāpēc tas tiek darīts un kā pareizi monētas iemest strūklakā?

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar leģendu ir trīs galvenie iemesli monētu mešanai Trevi strūklakā. Pirmais un vispazīstamākais iemesls ir šāds: tas, kas Trevi strūklakā iemetīs monētu, reiz atgriezīsies Romā.

Nākamie divi iemesli ir mazāk zināmi, taču sirdij svarīgi: otru monētu jāmet, lai atrastu mīlestību vai romantisku piedzīvojumu, atrodoties Romā. Savukārt trešo monētu jāmet, lai pēc īstās mīlestības atrašanas turpat arī laimīgi apprecētos.

Tātad, kopumā strūklakā ir jāiemet trīs monētas. Atliek vien apgūt, kā pareizi to darīt.

Lai to izdarītu, ievērojot seno tradīciju, monēta jāņem labajā rokā un pār kreiso plecu jāmet strūklakā. Būtiski piebilst, ka monētas nevar mest visas kopā, katru monētu ir jāiemet atsevišķi.

Tiek lēsts, ka katru dienu Trevi strūklakā ielido monētas aptuveni 3000 eiro vērtībā. Kamēr ceļotāji lūdz iespēju kādreiz atgriezties Romā un atrast savu īsto un vienīgo mīlestību, Romas pilsēta izmanto strūklakā iekrāto naudu, lai samaksātu par pārtiku un tirgus uzturēšanu apgabala nabadzīgākajiem iedzīvotājiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.