Foto: Freepik

VIDEO. Mācām suni braukt mašīnā! 0

Agrāk vai vēlāk suņa saimniekam rodas nepieciešamība savu četrkājaino draugu no punkta A uz punktu B pārvietot ar automašīnu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Kā iemācīt sunim braukt automašīnā, tikt galā ar nepatīkamu dūšu un panākt to, lai dzīvnieks neskraida apkārt pa auto salonu, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” stāsta Latvijas Kinoloģijas federācijas instruktors Ivars Lielpēteris.

Dabūt suni mašīnā bieži vien nav problēma. Tā bieži vien parādās, kad sunim automašīnā kļuvis slikti un viņam ar braucienu radušās nepatīkamas asociācijas. Kucēnam vestibulārais aparāts ir vēl gana nestabils, tāpēc tiem braucot mašīnā var kļūt nelabi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirms braukšanas nevajadzētu suni barot. Tāpat jāizvairās no situācijas, kad suns ar varu tiek iestumts mašīnā. Tas radīs tikai pretreakciju.

Atradināt no sliktas dūšas var, sākumā braucot pavisam īsus ceļa gabalus, piemēram, apbraucot ap kvartālu. Ja jābrauc tālāks gabals, tad ieteicams 10-15 minūtes braukt un tik pat ilgu laiku – piestāt malā un ar suni izstaigāties. Tā visu ceļu.

Sunim pa mašīnu nevajag ļaut brīvi pārvietoties, jo tas ir bīstami. Šeit talkā var nākt drošības risinājumi. Ja suni vedam bagāžniekā – salonam jābūt atdalītam ar metāla restēm.

Vēl drošāk – bagāžniekā ievietot speciālu sunim paredzētu piestiprinātu būri. Suni drīkst pārvadāt arī salonā uz sēdekļa, taču tad viņu jāpiesprādzē ar speciāliem iemauktiem un auto drošības jostu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.