VIDEO. LVR Flote jauns daudzfunkcionāls ledus klases kuģis LAURA 0

19.martā Rīgas brīvostā, piedaloties Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijai, Satiksmes ministrijai, Ekonomikas ministrijai, Eiropas Komisijas pārstāvniecībai Latvijā, pārstāvjiem no Latvijas ostām un citiem LVR Flote sadarbības partneriem, prezentēts ostas tehnisko pakalpojumu sniedzēja SIA “LVR Flote” jaunais daudzfunkcionālais ledus klases kuģis LAURA.

Reklāma
Reklāma
ASV pulkvedis: 24 gadu dienestā neesmu redzējis tik dziļi iestrēgušu transportlīdzekli
Burovs iespējams slēpj dzīvokļus un dārgas gleznas: znots nodod KNAB informāciju
“Mēs visi atviegloti nopūtāmies. Grūtākais darbs ir paveikts.” No Pabrades purva veiksmīgi izcelta ASV bruņumašīna 12
Lasīt citas ziņas

Rīgas brīvostas pārvalde un tās kapitālsabiedrība LVR Flote, veiksmīgi piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu Eiropas infrastruktūras savienošanas mehānisma (CEF) militārās mobilitātes programmas ietvaros, un saņemot atbalstu no Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras (CINEA), ir iegādājusies jaunu daudzfunkcionālu ledus klases kuģi.

Kuģa iegāde veikta atbilstoši LVR Flote stratēģijai, kas paredz kuģu flotes modernizāciju, lai nodrošinātu efektīvāku LVR Flote pakalpojumu sniegšanu atbilstoši uzņēmuma vīzijai – būt par kvalitatīvāko ostu tehnisko pakalpojumu sniedzēju, tādējādi stiprinot Latvijas ostu konkurētspēju. Kuģa LAURA daudzfunkcionalitāte ļauj to izmantot ledus laušanas operācijām, kā arī navigācijas tehnisko līdzekļu apkalpošanai, dziļummērījumu veikšanai un atbalsta sniegšanai glābšanas un piesārņojuma seku likvidācijas darbos, kā arī aizsardzības nozares atbalstam, ņemot vērā kuģa duālo pielietojamību, un jaunu pakalpojumu attīstībai.

CITI ŠOBRĪD LASA

LAURA ir hibrīdpiedziņas kuģis, tas ir pirmais kuģis ostas tehniskajā flotē, kurš ostas akvatorijā var veikt darbus izmantojot elektropiedziņu, kas ir būtisks solis vides mērķu sasniegšanā, kā arī jūrniecības inovāciju attīstībā Latvijā.
Kuģa tehniskā funkcionalitāte un modernais aprīkojums arī paredz jaunas sadarbības iespējas, īpaši atzīmējot aizsardzības nozari, jo kuģis ir duālas pielietojamības un vajadzības gadījumā var sniegt atbalstu kā militārās apgādes kuģis, kā arī sniegt atbalstu glābšanas operācijās.
Kuģa būvnieks ir Igaunijas kuģu būvētava Baltic Workboats AS sadarbībā ar Nīderlandes kuģu būvētavu DAMEN Shipyards, kas ir korpusa ražotājs. Projekta veiksmīgai īstenošanai tehniskās specifikācijas izstrādē LVR Flote koordinēti iesaistīja Latvijas lielās ostas, Latvijas Jūras administrāciju, un aizsardzības nozares pārstāvjus, lai nodrošinātu visu pušu vajadzību ievērošanu kuģa duālo spēju pielietošanā.

LVR Flote valdes loceklis Kaspars Ozoliņš: “LVR Flote ir iegādājusies šo kuģi saskaņā ar uzņēmuma redzējumu par visaptverošu un koordinētu tehnisko pakalpojumu sniegšanu Latvijas ostās. Jaunais kuģis arī sniedz iespēju attīstīt jaunus sadarbības projektus gan Latvijā, gan Baltijas jūras reģionā – vērts atzīmēt, ka kuģim ir neierobežots navigācijas rajons, kas nozīmē arī mūsu darbības paplašināšanas iespējas ne tikai sekmējot Latvijas ostu konkurētspēju, bet arī Latvijas tehnisko pakalpojumu konkurētspēju Baltijas jūras reģionā.
Kuģa pielietojums plānots esošo LVR Flote pakalpojumu ietvaros, kā arī jaunu pakalpojumu attīstībai, piemēram, grunts izlīdzināšanas darbiem, personāla un aprīkojuma pārvadājumiem, apgādei militārām vajadzībām, ārkārtas tehniskai palīdzībai, glābšanas un meklēšanas operācijām. Potenciāli kuģis varētu tikt izmantots arī vēja parku un jūrā esošo komunikācijas infrastruktūras sistēmu apkalpošanā.

Vēlamies uzsvērt, ka jaunā kuģa ienākšana flotē paver iespējas mūsu partneriem Latvijas ostās un Baltijas jūras reģionā un mēs, LVR Flote, esam atvērti sadarbībai, lai sasniegtu šos mērķus un tādējādi kopējiem spēkiem stiprinātu Latvijas ostu un reģiona konkurētspēju.”
Tradicionālās kuģa iesvētīšanas ceremonijas gods pasākumā tika dots kuģa krustmātei Ancei Krauzei. Kuģa vārdu LAURA izvēlējies LVR Flote kolektīvs, pēc LVR Flote tradīcijas, daudzfunkcionālajiem kuģiem dodams vārds uz “L” burta, līdzās LĪVAI un LĪNEI.
Projekta kopējās izmaksas ir 10 785 000 EUR, un CINEA piešķirtais ES līdzfinansējums veido līdz 50% no projekta attiecināmajām izmaksām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.