Foto-Shutterstock

VIDEO: Lauku saimniecības aicina talkā ogu lasītājus 6

Sezonas ogu laikā iedzīvotāji tiek aicināti doties uz zemnieku saimniecībām un lasīt ogas pašiem par pazeminātām jeb ”draugu cenām”. Zemniekiem šāda talkošana un raža kā talcinieka alga ir svarīga, jo šobrīd laukos pietrūkst darbaspēka, vēsta LNT ziņas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
noveco katras zodiaka zīmes pārstāvji? Dvīņi vienmēr paliek bērnišķīgi, bet Auns plāno nodzīvot līdz 120 gadiem
Kokteilis
Slaveni mīļākie, veģetatīvā distonija, sēras, ticība un alkohols: izcilās aktrises Rēzijas Kalniņas dzīves līkloči
Kokteilis
“Vecāki, lūdzu, pārtrauciet bērniem teikt šīs 5 frāzes!” aicina psiholoģe 9
Lasīt citas ziņas

Doties pašam pie krūma un lasīt sezonas ogas ir daudz izdevīgāk nekā tās pirkt veikalos vai tirgū. Pašlasītāju vienas no populārākajām ogām ir krūmmellenes, jo tās ir tik lielas un brangas, gluži kā vīnogas.

Rīdziniece Tīne ieradusies krūmmelleņu laukā pirmo reizi. Par katru salasīto kilogramu maksās četrus eiro. Viņa atzīst, ērtāk un ātrāk, protams, ir doties uz Nakts tirgu, bet apnikusi pārdevēju melošana, ievestās ogas no Polijas uzdodot par Latvijā audzētajām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirms Krievijas embargo kilograms krūmmelleņu maksāja pat astoņus eiro. Tagad uz pusi lētāk. Šis ogu audzētājs Babītes novadā uz tirgiem vairs nebrauc, jo Polijas produkcijas konkurence pārāk nežēlīga.

Jānis Bierands, krūmmelleņu audzētājs: “Ja ogas netiek iekšā Krievijā, tās nāk pie mums, līdz ar to ogām ļoti kritās cena. Un vienīgā iespēja, kā mēs varam konkurēt ar, tā saucamajām, lētajām poļu ogām, ir piedāvāt svaigas ogas no krūma. Sezonā šajā saimniecībā ierodas aptuveni četri tūkstoši lasītāju.”

Siltajā laikā sezonas dārza ogas nogatavojas tik strauji, ka zemnieku saimniecības nav spējīgas tās laikā novākt. Tamdēļ daudz ir tādu vietu, kurās nav jāmaksā par sev pielasītājiem kilogramiem, bet tā vietā noteikts svars ogu ir jāsalasa zemniekiem. Līdz ar to zemniekiem nav jāalgo speciāli lasītāji, nav jātērē nauda ogu aizvešanai līdz tirdzniecības vietām, un galvenais – produkts neiet bojā.

Pilsētnieku došanās uz zemnieku dārziem arī kā ekoloģiskais dzīvesveids paliek arvien populārāks. Te liela loma interneta sociālajiem tīkliem, kuros zemnieki izvieto paziņojumus, ka upenes jāņogas ērkšķogas, avenes, ķirši un citas ogas gatavas pilsētnieku vēderiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.