Foto: Karīna Miezāja

VIDEO. Latvijas sabiedrība atkritumus šķiro pavirši 33

Gada sākumā publiskajā telpā izskanēja pat ziņa par jaunu (šoreiz pozitīvu) rekordu – organizācija “Latvijas zaļais punkts” norādīja, ka šajā ziņā apzinīgi ir teju 80% cilvēku. Taču šķirošanai ir arī negatīvā puse. Raidījums “360TV Ziņneši” devās noskaidrot, cik rūpīgi atkritumus šķiro sabiedrība.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šīs četras zodiaka zīmes drīz satiks savu karmisko cilvēku: viņu dzīve krasi mainīsies
Veselam
Jauni cilvēki riskē nepamanīt zarnu vēža simptomus – ārste brīdina par 5 svarīgākajām pazīmēm
Kaut kas tāds nav noticis kopš kara sākuma! Putins spēris negaidītu soli 172
Lasīt citas ziņas

Noteikts, ka no nākamā gada obligāti atsevišķā konteinerā jāizmet pārtikas produkti, kuriem beidzies termiņš, pagatavotais, bet nevajadzīgais ēdiens, dārza atlikumi un līdzīgi. Atkritumu nodošanas poligona “Daibe” noliktavā dienā ieved aptuveni 25 tonnas atkritumu, taču lielākā daļa no tiem ir jāpāršķiro.

Cilvēki ar rokām mēnesī pāršķiro vairāk nekā 400 tonnas atkritumu. Sašķiro gan kategorijās – kartoni, papīri, stikli, metāls, gan arī atlasa nederīgos, proti, sadzīves atkritumus.
CITI ŠOBRĪD LASA

Kā ziņo Ieva Freimane-Mihailova – SIA “ZAAO” Vides izglītības nodaļas vadītāja: “Viens – tā ir nezināšana, otrs ir neuzmanība un trešais varētu būt arī ļaunprātīga rīcība. Par nezināšanu, tā teikt, tas ir viss saprotams. Ja mēs runājam par plastmasa iepakojumu, tad tie ir jau vairāki tūkstoši kāda šī te plastmasa mums tiek piedāvāta apkārt. Vienkāršs iedzīvotājs to nespēj iegaumēt.”

Lielākās problēmas esot ar atkritumiem no daudzdzīvokļu mājām, bet privātmāju iedzīvotājiem gan kārtīgāki konteineri.

Taču vairāk piedomāt par šķirošanu aicina visus. Un ja ne vides apsvērumi kādam nav arguments šķirot, tad jācer, ka varbūt vismaz cilvēcīgais faktors.

“Jāsaprot tas, ka mākslīgais intelekts un tehnoloģijas vēl nav mūs pārņēmuši 100% un līdz ar to, gala rezultātā ar atkritumiem strādā cilvēki. To visu vēlreiz pāršķiros un tālāk uz pārstrādi materiāls, kas nonāk, tas caur cilvēku rokām izlaists.”

Atbildīgās personas aicina sabiedrību nopietni izturēties pret atkritumu šķirošanu un sākt to ieviest kā ikdienas ieradumu.

VIDEO:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.