
VIDEO. Latviešu satura veidotāja nofilmējusi reklāmas video, bet nebija rēķinājusies, ka to ieraudzīs policija… 0
Satura veidotāja Kristīne Džigure publicējusi video, kurā viņa klāsta savu piedāvājumu, kā var palīdzēt cilvēkiem. Video viņa nofilmējusi, braucot automašīnā, šķiet, pie stūres.
Blakus tam ir arī reklāmas teksts: “Vai Tu bieži izjūti vainas sajūtu un kaunu? Padalies komentāros ar kādu no savām pieredzēm. Piesakies uz manām privātajām sesijām, kuru laikā es palīdzu tev celt savu pašvērtējumu, kļūt par savu sapņu sievieti un manifestēt vēlmes ar pārliecību & baudu. Raksti DM, lai uzzinātu vairāk un pieteiktos.”
Šis ieraksts izpelnījies ļoti daudz reakciju no dažādiem cilvēkiem, diemžēl gan ne tā satura dēļ. Cilvēki piefiksējuši, kā sieviete pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus vismaz divos veidos. Pirmkārt, video tiek filmēts, braucot pie stūres. Otrkārt, viņa nav izmantojusi drošības jostas.

Droši vien ieraksta autore nebija iedomājusies, ka ierakstu pamanīs arī Valsts policijas pārstāvji, kuri arī pievienojuši komentāru pie minētā video:

Komentētāji ir sajūsmā par policijas iesaisti, daudzi norāda, ka arī viņiem ir pilnīgi nepieņemama gan telefona izmantošana pie stūres, gan arī drošības jostu neizmantošana.
Te daži spilgtākie komentāri:






Vēlāk ierakstu komentējusi arī pati Kristīne, solot ņemt vērā izlasītos komentārus.
Policijas komentārs par telefonu pie stūres un drošības jostām
LA.LV par telefona izmantošanu pie stūres esam rakstījuši jau vairākkārt. Tostarp publicējām arī policijas komentāru.
Lai noskaidrotu policijas viedokli par šo redzējumu, portāls LA.LV sazinājās ar Valsts policijas komunikācijas nodaļu. Policija norāda, ka auto vadīšana prasa pilnīgu koncentrēšanos uz ceļa. Dažādas blakus nodarbes novērš un samazina uzmanību, būtiski palielinot drošības riskus. Autovadītājiem ir jāatceras, ka viedierīču lietošana braukšanas laikā nav tikai laika kavēklis, šāda darbība var rezultēties ar kontroles zaudēšanu pār spēkrata stūri vai uzmanības novēršanu no apkārtējās ceļu satiksmes. Telefona lietošana braukšanas laikā rada lielu bīstamību un pakļauj riskam ne tikai sevi un līdzbraucējus, bet arī pārējos satiksmes dalībniekus.
Ieskicējot sodu sistēmu, tiek norādīts: “Par tālruņa, piezīmjdatora, planšetdatora vai viedierīces lietošanu, ja transportlīdzeklis atrodas kustībā, izņemot gadījumus, kad tālruni, piezīmjdatoru, planšetdatoru vai viedierīci izmanto brīvroku režīmā, piemēro naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam no divām līdz sešām naudas soda vienībām, bet cita transportlīdzekļa vadītājam — no piecām līdz divdesmit naudas soda vienībām, kas ir no 25 līdz 100 eiro.”
Vaicājām policijas pārstāvjiem arī to, kā tad rīkoties, ja pamanām kādu lietojam telefonu pie stūres: “Gadījumos, ja tiek fiksēts, ka kāds lieto braukšanas laikā viedierīci, par to var ziņot policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110, vai arī ja ir video/foto pierādījumi, tad var rakstīt iesniegumu, klāt pievienojot informāciju ar datumu, laiku, vietu un automašīnas numurzīmi.”
Uzzinām arī, ka Valsts policija iespēju robežās veic visu ceļu satiksmes dalībnieku uzraudzību, tai skaitā kontrolē, vai tiek ievēroti ceļu satiksmes noteikumi. Policija viedierīču izmantošanu kontrolē gan ar darbinieku ekipāžām, gan tehnisko līdzekļu palīdzību – transportlīdzekļiem, kas aprīkoti ar 360 grādu kameru sistēmu. 2022. gadā par viedierīču izmantošanu braukšanas laikā Valsts policija uzsāka 2818 administratīvā pārkāpuma procesus.
Ceļu satiksmes likumā var izlasīt, ka par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī par tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no sešām līdz četrpadsmit naudas soda vienībām.