Kvadroberi – tikai spēle vai jau problēma? 29
Kvadrobingu kā sporta veidu aizsāka japānis Keniči Ito, kurš izstrādāja pats savu pārvietošanās metodi – ar rokām un kājām pa zemi. Keniči Ito ir japāņu sportists un izturības skrējējs, viņš ir uzstādījis vairākus Ginesa pasaules rekordus par ātrāko 100 metru skrējienu uz visām četrām ekstremitātēm (t.s. kvadrobingu). Keniči Ito iedvesmojās no dzīvnieku pasaules, īpaši pērtiķiem, un vairākus gadus pētīja viņu kustību, lai izstrādātu savu unikālo skriešanas stilu.
Citi sāka viņu atdarināt, bet pamazām šis sporta veids pārvērtās par bērnu un pusaudžu izklaidi, kuri sāka ģērbties par kaķiem un suņiem, skriet un kāpt kā dzīvnieki uz ielas.
Dažviet vecāki priecājas, ka šī ir kā bezsaistes spēle bērniem, kas novērš uzmanību no sīkrīka un citiem mūsdienu negatīvajiem kārdinājumiem. Ukrainas subkultūru pētnieks Vjačeslavs Ļihačovs atzīst, ka tas rosina darboties, ir reāla komunikācija ar draugiem – šis daudz neatšķiras no ierastajām bērnu spēlēm pirms mobilo telefonu vecuma.
Tomēr sociālajos tīklos cilvēku, kas negatīvi reaģē uz šādu parādību, ir ne mazāk kā to, kas viņus atbalsta, tā vēstī medijs. “Kopumā tā ir problēma, jo bērni pārkāpj robežas. Viņi rūc uz dzīvniekiem un cilvēkiem. Viņi lec uz mašīnu pārsegiem. Viņi rūc skolas gaiteņos, simulē uzbrukumu. Pašizpausmes brīvība nedrīkst pārvērsties par cilvēku-dzīvnieku nedarbiem.”