VIDEO. Krokodils izliekas par slīkstošu cilvēku. Vai viņi tā mēģina cilvēkus ievilināt nāves briesmās? 4

Indonēzijā mītošie savvaļas sālsūdens krokodili ir piesaistījuši uzmanību ar savu neparasto uzvedību. Kāds aculiecinieks iemūžināja kadrus, kur viens no masīvajiem rāpuļiem ūdenī veic neparastas kustības, šķietami atdarinot slīkstošu cilvēku.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Kā saprast, ka organismam trūkst D vitamīna? 5 pazīmes, kas palīdzēs to atklāt
CNN: “Nožēlojamā” Eiropa beidzot mostas: Tramps “iegriež” Zelenskim, Vācija atceļ parādu “bremzes”, Francija apsver kodolaizsardzību
“Joprojām notiek ceturtā karavīra meklēšana…” Jaunākā informācija par ASV karavīriem Lietuvā 295
Lasīt citas ziņas

Kadros redzamais krokodils ir daļēji iegrimis ūdenī. Rāpulis sporādiski kustina kājas uz priekšu un atpakaļ. Kā ziņo “Associated Press”, vietējie iedzīvotāji uzskata, ka krokodili, kas demonstrē šo dīvaino uzvedību, mēģina atdarināt slīkstoša cilvēka kustības.

Ziņu aģentūra piebilda, ka daži, kas ir redzējuši krokodilus šādi rīkojamies, domā, ka savvaļas dzīvnieki mēģina ievilināt cilvēkus ūdenī, lai tie varētu tiem uzbrukt. Krokodilu eksperti nav pārliecināti un noraida baumas, ka sālsūdens krokodili ir darījuši kaut ko ļaunprātīgu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krokodilu pētnieks no Čārlza Darvina universitātes Brendons Sideleau sacījis, ka šāda uzvedība nav nekas jauns un ka satraucošajā video redzamais krokodils, visticamāk, vienkārši bauda maltīti.

“Manuprāt, tā mutē ir medījums. Esmu redzējis dažās šejienes upēs, kur sālsūdens krokodili griežas zem ūdens; redzēsiet viņa ķetnas gaisā, kad viņiem būs ēdiens mutē,” skaidroja Sideleau.

“Tas noteikti nav mēģinājums pievilināt cilvēkus, jo tas nevarēt to iemācīties,” viņš piebilda.

Tāpat arī Floridas štata universitātes bioloģijas zinātņu katedras profesors Gregorijs Ēriksons piebalsoja Sideleau domām, stāstot izdevumam “Newsweek”: “Es neticu, ka šis krokodils mēģināja ievilināt cilvēkus ūdenī. Šāda rīcība būtu bezprecedenta. Šie dzīvnieki pēc savas būtības ir zagļi, un, lai piekļūtu medījumam, viņiem nav jāķeras pie tādām galējībām.”

Neskatoties uz to, eksperti uzsver, ka sālsūdens krokodili ir bīstami savvaļas dzīvnieki, kuriem ir jāvelta drošība un cieņa. Saskaņā ar “BBC”, pēdējo 10 gadu laikā Indonēzijā ir notikuši vairāk nekā 1000 krokodilu uzbrukumu, tostarp vismaz 450 gadījumi, kas upuriem beigušies ar nāvi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.