VIDEO. Ko darīt, ja kaķis ir bailīgs: speciālistu ieteikumi 2
Latvijas Felinoloģiskās asociācijas prezidente Vija Klučniece raidījumam “Rīta Panorāma” pastāstīja, ka kaķēni līdz aptuveni divu mēnešu vecumam nav bailīgi – tāpat kā bērni, jo viņiem šajā dzīves periodā interesē viss. Tāpēc šis ir ļoti piemērots brīdis tam, lai no maza, droša kaķēna izaugtu tikpat drošs un socializēts kaķis. Taču, ko darīt, ja pagadījies, ka kaķis ir bailīgs?
1. Ar varu mīļš nekļūsi!
Pirmkārt, ja gadījies tā, ka dzīvnieks, piemēram, jaunā mājvietā uzvedas ļoti bailīgi un tup zem gultas, nekādā gadījumā viņu nevar vilkt ārā ar varu! Jāļauj dzīvniekam pašam iznākt, visu apskatīt un nesteidzināt šo procesu. Jāapbruņojas ar lielu pacietību, kas noteikti vainagosies panākumiem.
2. Lielisks palīgs – garšīgs ēdiens
Liela motivācija kaķa labsajūtai ir garšīgs ēdiens. Speciālisti iesaka kaķim piedāvāt garšīgu, augstvērtīgu ēdienu, kas dzīvniekam ļoti garšos. Iespējams, ka sākumā mājdzīvnieks šo ēdienu dosies apēst tikai diennakts tumšajās stundās, kad visi pārējie mājinieki jau guļ, tomēr pēc dažām dienām dzīvnieks kļūs drošāks. Tad, ieturot dažu metru distanci, ar kaķi mierīgā balsī var aprunāties, neveicot nekādas straujas kustības. Vēl pēc dažām dienām distanci var samazināt. Ja redzat, ka kaķis jau ir pieradis pie jūsu izskata un balss, dzīvnieku, kamēr tas ēd, var arī mierīgi noglaudīt.
Vairāk skaties šajā video: