VIDEO. Kijivā nemitīgi elektrības un ūdens padeves traucējumi. Iedzīvotāji ar spaiņiem meklē ūdeni 167
Pēc Krievijas raķešu triecieniem enerģētikas objektiem 31. oktobrī Ukrainas galvaspilsētas iedzīvotājiem nācās pielāgoties tumšiem un sausiem apstākļiem – tika pārtraukta elektroenerģijas padeve un ūdens piegāde. Dienu pēc uzbrukuma Kijivas mērs Vitālijs Kļičko sacīja, ka ūdensapgāde un elektrība ir atjaunota, taču arī turpmāk gaidāmi strāvas padeves pārtraukumi, jo Ukrainas elektroapgādes sistēmai nodarīti lieli bojājumi, ziņo medijs “Radio Free Europe/Radio Liberty”.
“Nav ūdens, nav elektrības, nav apkures. Tāpēc es esmu šeit ar spaiņiem,” stāsta Serhijs. Viņš nav vienīgais – pie ūdens pumpja izveidojusies gara rinda ar Kijivas iedzīvotājiem.
31. oktobrī krievi raķetes raidīja pa Ukrainas enerģētikas un citām vitāli svarīgām infrastruktūrām. “Ūdens padeve tika pārtraukta astoņos no rīta. Nevienā no slimnīcas nodaļām nav tekoša ūdens. Dažās bija ūdens rezerves, jo tajās nebija daudz pacientu. Bet tagad ūdens vairs nav palicis,” stāvot rindā pēc ūdens, pastāsta medicīnas darbiniece Nadja.
“Man ir divas 20 litru pudeles. Es nobraucu apmēram 7 kilometrus, lai nokļūtu šeit. Mums nav ne elektrības, ne ūdens. Lifti nedarbojas, nav telefona pārklājuma, nav interneta. Tāpēc esmu šeit,” stāsta Vitālijs.
Lai arī elektroenerģijas padeve tika atjaunota, Kijivas iedzīvotājiem joprojām nākas samierināties ar strāvas padeves pārtraukumiem.
Tāpat regulāri nedarbojas lifts. “Mēs dzīvojam 18. stāvā. Kāpt pa kāpnēm ir grūti abiem bērniem. Mums ir jāapstājas, lai mēs varētu atvilkt elpu,” nosaka Tetjana.
Kijivas ielas slīgst tumsā nepārtraukto elektrības pārrāvumu dēļ. “Visbīstamākais šajā gadījumā ir tas, ka ir grūti redzēt gājējus, kas šķērso ielu. Policija lūgusi cilvēkus valkāt atstarojošu apģērbu, lai izvairītos no negadījumiem. Ir ļoti grūti redzēt cilvēkus tumsā,” video turpinājumā izklāsta žurnāliste.
Neskatoties uz apgrūtināto dzīvi, daudzi kijivieši cenšas saglabāt optimismu un raugās uz notiekošo perspektīvā.
“Mūsu karavīriem frontes līnijā ir grūtāk. Mēs izturēsim,” norāda uz ielas sastaptā sieviete.
“Ir nedaudz neērti, bet tas nav nekas kritisks. Lai iegūtu siltumu, darīsim kaut ko citu, piemēram, uzpildīsim karstā ūdens pudeles, kā to darīja mana māte, kad es biju bērns. Ceram, ka tas pāries,” noslēgumā piebilst Tetjana.