VIDEO. Kas notiktu, ja mēs iekristu melnajā caurumā? 15

NASA ir izmantojusi savu jaudīgo superdatoru, lai atklātu, kā tas izskatītos, ja mēs tiktu iesūkti melnajā caurumā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Komanda NASA Godāra kosmosa lidojumu centrā Merilendā izveidoja simulāciju vietnē “Discover”, lai radītu vizuālu priekšstatu par to, kas parādītos aiz melnā cauruma notikumu horizonta, vēsta “Metro”.

Astrofiziķis Dr. Džeremijs Šnitmans, kurš radīja vizualizācijas, teica: “Cilvēki bieži jautā par to, un šo grūti iztēlojamo procesu simulēšana palīdz man savienot relativitātes matemātiku ar faktiskajām sekām reālajā Visumā. Tāpēc es simulēju divus dažādus scenārijus, vienu, kurā kamera — drosmīga astronauta vieta — vienkārši palaid garām notikumu horizontu un nāk atpakaļ, un otru, kurā tā šķērso robežu, nolemjot savu likteni.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Horizonts ir ārējā robeža, kur pat gaisma nevar pārvietoties pietiekami ātri, lai izvairītos no melnā cauruma intensīvās gravitācijas. To iezīmē zelta gredzens ārpus melnā cauruma sirds.

Bet šajā simulācijā šie gredzeni tiek izkropļoti, kamerai nonākot vietā Visumā, kur laiks ir deformēts.

Cauruma iekšpusē kamera kļūst melna, kad tā sasniedz viendimensijas punktu, ko sauc par singularitāti.

Gravitācijas spēki palielinās līdz tādam līmenim, ka jebkurš objekts tiek izstiepts vertikāli un saspiests horizontāli, ko sauc par “spagetificēšanu”.

Simulētais melnais caurums ir līdzvērtīgs mūsu Piena ceļa centrā esošajam caurumam, kas ir aptuveni 4,3 miljonus reižu lielāks par Saules masu.

Imitētais cauruma horizonts ir aptuveni 25 miljoni kilometru liels, un kamera, kas tuvojas tam, pārvietojas ar gaismas ātrumu.

Citi supermasīvie melnie caurumi ir daudz lielāki, un daži ir līdzvērtīgi miljardiem sauļu.

Un tieši lielākajos melnajos caurumos, jūs labāk gribētu iekrist.

Dr. Šnitmans skaidro: “Ja jums ir izvēle, jūs labāk vēlaties iekrist supermasīvā melnajā caurumā. Zvaigžņu masas melnajiem caurumiem, kam ir līdz pat aptuveni 30 sauļu masām, ir daudz mazāki notikumu horizonti un spēcīgāki plūdmaiņu spēki, kas var saplēst tuvojošos objektus, pirms tie nonāk pie horizonta.”

Jo lielāka masa ir melnajam caurumam, jo tālāk atrodas notikumu horizonts.

Reklāma
Reklāma

Supermasīvā melnajā caurumā cilvēks, kurš neveiksmīgā kārtā nonācis šādā pozīcijā, vismaz redzētu notikumu horizontu, pirms kļūtu “spagetificēts”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.