VIDEO. Kas jāņem vērā, ja suns tiek barots ar sauso barību? 0
Raidījumam “Rīta Panorāma” Latvijas Kinoloģiskās federācijas instruktors Ivars Lielpēteris sižetā pastāstīja, kas jāņem vērā tiem saimniekiem, kas savus četrkājainos mīluļus ir nolēmuši barot ar sauso barību un kā zināt, kuru no plašā piedāvājuma klāsta izvēlēties savam mīlulim?
Instruktors teic, ka pirmā lieta, no kā vajadzētu izvairīties, iegādājoties sauso barību ir tā saucamās ekonomiskās vai lētās barības. “Kā likums, tas vēlāk atmaksāsies ar dārgiem veterinārajiem pakalpojumiem,” – Ivars Lielpēteris ir pārliecināts. Tāpat viņš piebilst, ka šo barību lētums patiesībā ir mānīgs, jo šīs barības ir mazvērtīgākas uzturā, tāpēc vienā ēšanas reizē tās ir jādod lielākā daudzumā, nekā dārgākas klases barības, tāpēc, galu galā, nekāda ekonomija no tā visa nesanāk.
Viena no vissvarīgākajām lietām, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties barību ir norādītajam proteīna daudzumam uz iepakojuma – tas norāda, cik procentu pārstrādātas gaļas konkrētais produkts satur.
Runājot par barību garšām – vistas, jēra, zivs vai cita garša – tas ir gaumes jautājums, uzsver instruktors un patiesībā tam nav īpašas nozīmes, gluži vienkārši jāpērk to garšu, kas sunim labāk garšo.
Sausa barība, kas paredzēta aktīviem suņiem ir domāta tiem dzīvniekiem, kas savu ikdienu pavada paaugstinātas aktivitātes režīmā – tie ir sporta, medību un dienestu suņi. Citiem dzīvniekiem šāda barība nav nepieciešama.
Tāpat Ivars Lielpēteris uzsvēra, ka, ja kaut kādu iemeslu dēļ ir iecerēts barību nomainīt, tas jādara pakāpeniski – vērojot, vai dzīvniekam, piemēram, nav alerģijas, tāpēc nebūtu prātīgi uzreiz iegādāties lielo maisu barības.
Viena no svarīgākajām lietām, kas jāņem vērā, barojot ar sauso barību savu mājdzīvnieku, ūdenim ir jābūt pieejamam 24 stundas diennaktī.
Skaties video: