Foto: Fotolia

VIDEO. Kāpēc veselīgi ēst ķirbi? 0

Rudens sezona bez ķribja pusdienu galdā nav iedomājama, bet šī oga ir ne tikai garšīga, bet arī veselīga. Kā tas uzlabo mūsu veselību un kādu slimību profilaksi saista ar regulāru ķirbju lietošanu uzturā?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

“Ķirbjus bieži vien lieto kā diurētisku preparātu, kā žults dzinēju mikroelementu dēļ, jo kālijs ir tas, kurš palīdz izvadīt lieko šķidrumu no organisma. Otrs iemesls – karteonīdi, sēklu eļļas nepiesātinātās taukskābes un arī vitamīni, kas ir ķirbī, piemēram, E vitamīns.

Svarīgi, ka ķirbī ir ļoti daudz šķīstošo pektīnu un tieši tie mums palīdz locītavu sāpju mazināšanai! Tā kā veselības ziņā ķirbis ir ļoti labs!” TV24 raidījumā “Ēdiens kā zāles” stāsta Dalijas Segliņa, Dārzkopības institūta vadošā pētniece.

CITI ŠOBRĪD LASA

LA.LV Aptauja

Kādā veidā pagatavots ķirbis Tev garšo vislabāk?

  • Svaigs
  • Cepts
  • Vārīts
  • Sutināts
  • Cepts maizē
  • Saldajos ēdienos

Ķirbis ir universāls rudens dārzenis, jo to var ēst gan svaigu, gan termiski apstrādātu, turklāt ķirbi var pagatavot tik daudzos veidos, ka tos visus nav iespējams uzskaitīt – ķirbi var, piemēram, cept, vārīt, sutināt, gatavot desertos un pat cept no tā maizi, taču ēdienu gatavošanas entuziasti noteikti atradīs vēl daudz citu variantu, kā pagatavot šo vērtīgo rudens dārzeni, kas īstenībā nemaz nav dārzenis, bet oga!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.