Saasina emocijas 0
“Vajadzētu domāt par pieklājību un to, ko pasaki un kā pasaki. Jāpatur prātā, ka digitālajā vidē pret draugiem jāizturas un attiecības jāveido tikpat uzmanīgi kā reālajā dzīvē. Svarīgi ir nebūt pārāk uzbāzīgam, jo šī vide dod iespēju saasināt emocijas. Var rasties, piemēram, greizsirdība, ja kādam atsaka satikšanos, jo esot jāmācās, bet atraidītais vēlāk sociālajos tīklos redz, ka viņa aicinātais cilvēks pavadījis laiku kopā ar kādu citu,” norāda S.Blumberga.
Viņa stāsta, ka bērnu digitālajā komunikācijā pieņemts iesaistīt daudzus dalībniekus. Piemēram, tiek veidotas klases grupas Whatsapp lietotnē. No vienas puses tas dod iespēju ātri apmainīties ar idejām, informāciju un attīstīt kopīgas ieceres. Taču no otras puses liels iesaistīto skaits palielina iespēju, kā kāds pārpratīs cita teikto, apvainosies un gribēs pārtraukt draudzību. Nedrīkst aizmirst arī to, ka katram bērnam ir citāda izpratne par personīgo telpu. Kas vienam šķiet draudzīgi, otram – uzbāzīgi.
“Gribu ieteikt bērniem – kad viņi ir kopā, lai sarunājas viens ar otru, nevis caur viedierīcēm. Bieži vien ir redzēts, ka bērni sēž pulciņā ar nodurtām galvām un viedierīcē čato viens ar otru, nevis nesarunājas. Arī ģimenēs vajadzētu gādāt, lai nav situācijas, ka sēžam viens otram blakus, bet domās esam tālu,” mudina sociālā psiholoģe.