VIDEO. Elektroierīču “apetīte miera stāvoklī” – kā ietaupīt? 0
Mūsu mājokļi parasti ir pilni ar dažādām elektroierīcēm. Un daudzas no tām bieži vien atstājam gaidīšanas režīmā, piemēram, televizoru izslēdzam ar pulti, kontaktligzdā atstājam lādētājus un tā tālāk. Taču tas viss palielina elektrības patēriņu.
Kā mainās elektrības patēriņš, atstājot iekārtas gaidīšanas režīmā un ko darīt, lai ietaupītu, skaidro Latvijas Televīzijas raidījums ”Rīta Panorāma”.
Viens no veidiem, kā saprast, vai iekārta gaidīšanas režīmā patērē elektrību un, ja tā, cik patērē – ir iegādāties enerģijas mērierīci. Tā ļaus izdarīt secinājumus par ierīču “apetīti miera stāvoklī”.
Piemēram dators, kas ar pilnībā uzlādētu bateriju izslēgtā veidā tiek turēts pieslēgts pie lādētāja, patērē 3,9 vatus jeb tik pat cik LED spuldzīte. Arī datora lādētājs, atstāts kontaktligzdā, bet neiesprausts datorā, patērē 0,9 vatus.
Gadā tās būtu aptuveni 8-9 kilovatstundas jeb 1,5 eiro naudas izteiksmē. It kā nedaudz, taču mūsu mājokļos ir desmitiem dažādas iekārtas gaidīšanas režīmā, tāpēc sasummējot visu to patēriņu, iztērētā summa jau var būt gana ievērojama.
Jaunie mobilo tālruņu lādētāji un televizori gaidīšanas režīmā patērē krietni mazāk nekā vecāka gada gājuma iekārtas. Tomēr eksperti iesaka visas ierīces, ko atstājam gaidīšanas režīmā, pieslēgt pie īpaša pagarinātāja, kas aprīkots ar slēdzi, kuru izslēdzot, tiks apturēta enerģijas patērēšana visās iekārtās, kas tam pievienotas.
Nekādā gadījumā nevajadzētu tērēt naudu dažādām brīnumiekārtu iegādei. Pēdējā laikā ļoti izplatījušās dažādas ierīces, kas sola ietaupīt elektrību, taču tās ir maldinošas un vēlamo ietaupījumu nenes.