VIDEO: Eksperti satraukti par polārlāci, kam uz sāniem uzkrāsota padomju tanka simbolika 0
Krievijas sociālajos medijos kopīgotie materiāli par polārlāci, kam uz sāniem melnā krāsā uzsmidzināts uzraksts T-34, ir satraukuši savvaļas dzīvnieku aizsardzības ekspertus, vēsta vietne bbc.com.
Uzsākta izmeklēšana, lai precīzi noteiktu, kurā Krievijas Arktikas daļā video ticis nofilmēts.
Filmēto materiālu sociālajā tīklā Facebook ievietoja Pasaules Dabas fonda (WWF) loceklis Sergejs Kavrijs, un pēc tam to kopīgoja vietējie plašsaziņas līdzekļi.
Kavrijs sacīja, ka video ir izplatīts WhatsApp grupā, kas paredzēta Čukotkas reģiona pamatiedzīvotājiem Krievijas Tālajos Austrumos, un ka zinātnieki, kas novēro savvaļas dzīvniekus šajā apgabalā, polārlāci nebūtu marķējuši tādā veidā.
WWF preses pārstāve Krievijā Darja Bujanova BBC sacīja, ka video ar polārlāci ir “diezgan satriecošs” un uzraksts T-34 “izskatās kā slikts joks”.
Kāds lietotājs instagramā ierakstījis, ka incidents, iespējams, noticis Čukotkā, un tas, kas izsmidzinājis polārlācim uz sāniem uzrakstu T-34, ir rīkojies diezgan bezatbildīgi, jo tādējādi dzīvnieks var zaudēt savas maskēšanās iespējas un nomirt no bada.
Pēc viņa teiktā, lācis nevarēja būt kustīgs vai vismaz tam bija jābūt diezgan mierīgam, kamēr uzraksts tika izsmidzināts, jo “rakstzīmes ir vienmērīgi uzrakstītas un visām ir vienādi lielumi”.
Viņš pieļāva, ka incidents varētu būt noticis tālajā salu arhipelāgā Novaja Zemļa, kur speciālistu komanda jau iepriekš bija iemidzinājusi polārlāčus, kuri klejojuši apdzīvotās vietās.
Kočņevs sacīja, ka uzraksta izzušana var aizņemt nedēļas, un tas var radīt problēmas dzīvniekam, kam baltais kažoks palīdz medīt Arktikas sniegotajā reģionā.
Krievijas plašsaziņas līdzekļos izskanējušas spekulācijas, ka notikušais ir saistīts ar vietējo iedzīvotāju sašutumu par pieaugošo polārlāču skaitu, kuri arvien biežāk nonāk Krievijai piederošās Arktikas daļas apdzīvotajās vietās.
Februārī Novaja Zemļas reģionā tika izsludināts ārkārtas stāvoklis saistībā ar desmitiem polārlāču parādīšanos vairākās Arktikas pilsētās un ciematos. Nofilmētajos materiālos redzami dzīvnieki, kas klejo pa ēkām un pēta apdzīvotās vietas.