Anatolijs Danilāns
Anatolijs Danilāns
Foto: Anda Krauze

VIDEO: Danilāns uzskata, ka eitanāziju nevar veikt “pa labi un pa kreisi” 0

Cik mēs paši ar prātu varam ietekmēt savu veselību? Varbūt paši sev esam labākie dakteri? Ar šādiem jautājumiem Rīgas Stradiņa universitātes profesoram, Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas gastroenterologam Anatolijam Danilānam, sākas 4. studijas raidījums.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Profesors Anatolijs Danilāns gan savā ziņā piekrīt  šim apgalvojam, nenoliedzot ārstu nozīmi – tomēr arī sava un kolēģu amata prasmes ir nozīmīgas.

“Zinātnieku izpratnē prāts ir smadzeņu šūnu darbības produkts. Bet – tā ir tikai viena prāta daļa! Prātam ir otra ļoti svarīga daļa – tā ir ārējā. Proti, ir iekšējā un ārēja daļa. Jūs skatāties uz mani un sajūtat manu prātu. Un šo ārējo daļu cilvēki maz apzinās. Piemēram, Latvijā cilvēki neprot sarunāties. Vienkārši cilvēks neuzklausa otru – otra prātu viņš nedzird. Jādzird otrs un jāmēģina reaģēt, vai otrs cilvēks ir sapratis. Manā darbā tas ir ļoti svarīgi. Kaut kas no ārstēšanas būs tikai tad, ja mēs kopā liksim prātus – manu un mana slimnieciņ. Jo viens prāts sadarbojas ar otru prātu,” skaidro Anatolijs Danilāns.

CITI ŠOBRĪD LASA
Viņš novēl cilvēkiem, lai viņiem būtu maz draugu.

“Draugu nevar būt daudz, (īsti) ir tikai tie, ar kuriem esi stipri kopā un sadarbojies. Tāpēc vienmēr priecājos, ja manam slimniekam līdzi ir tuvinieks vai draugs un viņi sadarbojas. Draugs ar savu ietekmi un labdabīgo noskaņojumu palīdzēs slimnieku ārstēt. Slimnieku var tikai ārstēt, ja viņš mani ir labi sapratis,” uzskata ārsts.

Ko profesors domā par eitanāziju? “Tas ir smags jautājums. Man ir bijuši brīži, kad slimnieks cieš milzu mokas un es viņam tās mokas nevaru noņemt. Man kādreiz ir parādījusies doma, vai būtu vieglāk, ja varētu šīs mokas izbeigt. Bet tie ir tikai atsevišķi gadījumi. Eitanāzija nedrīkst būt “pa labi un pa kreisi” – ai, te nav labs garastāvoklis, ir depresija, nu tad… Es nesaku, ka Latvijā būtu jāievieš eitanāzija, bet, atceroties tos trakos brīžus, man vēl tagad nelabi paliek. Domāju, šiem cilvēkiem būtu bijis vieglāk, ja būtu iespējama eitanāzija…” noteic Anatolijs Danilāns.

Raidījumā viņš izsakās arī par kurkumas un ūdeņraža pārskābes lietošanu, kā arī pats par savu dzīvesveidu un par bada kūrēm – kāpēc tās ir kaitīgas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.