VIDEO: CSDD pauž nostāju par tehnisko apskati auto servisos 0
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ir mazliet sašutusi par Konkurences padomes pētījuma atspoguļojumu gan saņemtajā ziņojumā, gan medijos paustajā informācijā par tehniskās apskates veikšanu sertificētos auto servisos.
CSDD tehniskās daļas un sertifikācijas daļas priekšnieks Jānis Liepiņš uzskata, ka tas ir absurdi, ja Eiropas Savienībā ir gandrīz 30 dalībvalstis, un piemērs, uz kuru tiek virzīta Latvija, ir Nīderlande un Lielbritānija.
Komentējot iesniegto iniciatīvu par transportlīdzekļu tehnisko apskašu veikšanu arī sertificētos servisos, “RīgaTV24” raidījumā “Mana Balss” Liepiņš teica, ka Latvijā ieviestā tehniskā apskates sistēma ir ļoti laba un tā nav jāmaina.
“Arī citu valstu atbraukušie kolēģi uzskata, ka mūsu sistēma ir viens no paraugiem Eiropas Savienībai gan kvalitātes, gan uzraudzības ziņā. Tad pilnīgi radikāli piedāvāt veikt tehnisko apskati servisos ir absurdi.”
“Kā tika minēts, ir trīs valstis: Nīderlande, Lielbritānija un Igaunija. Es atvainojos, varētu kopā ar Račko kungu aizbraukt uz Igauniju, aizvest viņu parādīt, ka tā tas nav – tur tieši tā pat ir atsevišķi no servisiem nodalīti uzņēmumi, kas sniedz tikai un vienīgi tehniskās apskates pakalpojumus,” Konkurences padomes locekļa Jāņa Račko minēto piemēru atspēkoja Liepiņš.
Diskusijas turpinājumā skaidrojot atbildi uz jautājumu par to, kurš uzraudzīs autoservisu darbību un objektivitāti tehnisko apskašu laikā, ja tirgus tiks atvērts, Jānis Račko pauda, ka tas, visticamāk, būtu jānodrošina CSDD.
Uz ko Liepiņš pauda diezgan kritisku viedokli: “Šajā situācijā man laikam ir jāmēģina atgriezties pie tā pirmā sevis teiktā, ka CSDD bija sašutis par šādu Konkurences padomes paziņojumu, jo šeit ir tieši tāda situācija: atveram vaļā Konkurences padomes visaptverošo pētījumu, kurā viņi skaidri un gaiši pasaka: “Mums ir viedoklis, dodiet servisiem, bet attiecībā par uzraudzību un visu pārējo mēs nepētījām. Tā nav mūsu kompetence.””
Liepiņš turpināja: “Tad gribās pateikt, ja mēs iznākam ar tik skaļiem saukļiem, tad varbūt no sākuma vajag papētīt, ko tas maksā un ko tas prasīs, cik daudz līdzekļi būs vajadzīgi, kā būs jāpalielina visas šīs uzraudzības un par cik procentiem palielināsies risks.”
“Atverot šo tirgu, kvalitāte mazināsies un to ir pierādījusi arī Zviedrija, savos ikgadējos pētījumos pasakot: “Jā, kvalitāte ir samazinājusies, bet mēs ar šī brīža pārbaudes metodēm nevaram pateikt par cik,” raidījumā skaidroja Jānis Liepiņš.