foto: REUTERS/LETA

VIDEO: Čenuns uz Phjončanu atsūtījis savu “skaistuma armiju” 0

Ziemeļkorejas sportistiem Phjončhanas olimpiskajās spēlēs līdzi jūt ap 230 daiļas tautietes, kuras mēdz dēvēt arī par valsts līdera Kima Čenuna “skaistuma armiju”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

Ziemeļkorejas totalitārais režīms ir ļoti stingrs, bet šīs karsējmeitenes atsūtītas uz Dienvidkoreju, lai piesaistītu pasaules mediju un arī līdzjutēju uzmanību, sniedzot citu vēstījumu par Čenunu. Valsti olimpiskajās spēlēs pārstāv 22 sportisti, bet atraktīvās fanes tribīnēs ir daudz labāk pamanāmas. Eiropieša acīm viņas izskatās gandrīz kā māsas, ir skaļas, dziedošas, smaidīgas un ļoti vienotas. Taču šāda līdzi jušana ir teatrāla, neīsta – kā iestudēta izrāde, kas rada duālu iespaidu, jo sportā emocijām jābūt dzīvām. Te vairāk šķiet, ka tiek izpildīts uzdevums, misija, bet vai sirdis ir blakus? Interesanti, ka, piemēram, hokeja spēlē viņas vicināja Korejas vienoto karogu un dziedāja: “Mēs esam kopā”, taču tas disonē ar Ziemeļkorejas draudīgo politiku.

“The New York Times” vēsta, ka karsējmeitenes ir speciāli trenētas un viņas mēdz dēvēt par Kima Čenuna “skaistuma armiju”. Šī ir viņu lielākā “izrāde”, bet iepriekš jau bijušas Dienvidkorejā – 2002. gadā Āzijas spēlēs, gadu vēlāk universiādē, kā arī 2005. gadā Āzijas čempionātā un viena no viņām – Ri Soldžu vēlāk kļuva par Čenuna sievu.

CITI ŠOBRĪD LASA

 [yesnopoll background=”#ff9c51″]

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.