Foto: Pixabay

VIDEO. Bērni kaitina suni otrpus žogam: ka rīkoties? 1

Diemžēl suņu saimnieki dažkārt ir spiesti sastapties ar situāciju, kad nepazīstami cilvēki, tostarp bērni, kaitina suni, kas atrodas mājas pagalmā, aiz sētas. Suņi tiek kaitināti, tiem tiek mests ar akmeņiem un caur sētu tie tiek bakstīti pat ar kokiem. Kā šādā situācijā rīkoties?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Kinoloģe, LKF Prezidija sekretāre, starptautiskā eksperte, RIMI Mājdzīvniekiem eksperte Ļena Valdmane stāsta, ka saimniekam šādās situācijās vieglāk būs kontrolēt dzīvnieku tad, ja suns būs paklausīgs un apmācīts. Lai iegūtu labu suņa paklausību, ar dzīvnieku jāstrādā jau no agra vecuma – vidēji no 3 mēnešu vecuma. Tāpat kinoloģe pastāsta, ka sunim, kurš zina, ka aiz sētas ir kairinājums (skrienoši, spiedzoši, lēkājoši bērni, kas apzināti dzīvnieku kaitina), radīsies pastiprināta vēlme “patrulēt gar žogu”, kas patiesībā ir tikai normāla dzīvnieka reakcija.

Sliktākais, kas šādā situācijā notiek ir tas, ka suņiem ir labi attīstība asociatīvā atmiņa, kas nozīmē, ka suns, kuru kāds bērns reiz ir kaitinājis, to ļoti labi atcerēsies un pēc šīm atmiņām arī veidos savas attiecības ar citiem bērniem. Attiecīgi, ja dzīvniekam attiecībā pret bērnu nebūs izveidojušās labas asociācijas, suns, visdrīzāk, nepatiku izrādīs arī pret citiem bērniem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt psiholoģe Iveta Aunīte skaidro, ka maziem bērniem līdz aptuveni piecu gadu vecumam šāda rīcība – iemest dzīvniekam ar kaut ko, ir kā spēle. Jo bērns vēl ir pārāk mazs, lai apzinātos sekas. Taču, ja šādi rīkojas bērni vecumā virs pieciem gadiem, speciāliste atzīst, ka tā nav normāla uzvedība un, visdrīzāk, vecākiem būtu jāmeklē palīdzība pie speciālista, lai šo uzvedību pārtrauktu. Psiholoģe tāpat akcentē, ka bērni, kas ģimenē nav iemācīti ievērot robežas, piemēram, nespert dusmās pieaugušajiem, to neprot arī pret dzīvniekiem un tā ir vecāku kļūda. Tāpat jāņem vērā, ka dažkārt bērni vecāku klātbūtnē spēlē vienu lomu, bet tad, kad vecāki viņus neredz – pavisam citu.

Tāpat psiholoģe ir pārliecināta, ka pret dzīvniekiem vislabāk izturas tie bērni, kas kopā ar mājdzīvniekiem ir izauguši.

Vairāk skaties video:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.