VIDEO. Autovadītājs Rīgā nepamana policijas mašīnu un izjauc kolonnu, gandrīz izraisot avāriju 42

Sociālajā tīklā Facebook publicēts video no Rīgas, kur kāds autovadītājs nav pamanījis policijas auto un aiz tās braucošo kolonnu, gandrīz izraisot avāriju. Šo situāciju lūdzām instruktoram Ērikam Griģim.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Ja tuvojas operatīvais transportlīdzeklis ar iedegtu mirgojošu zilu un sarkanu bākuguni un ieslēgtu speciālu skaņas signālu,
citiem tajā pašā virzienā braucošo transportlīdzekļu vadītājiem un pretim braucošo transportlīdzekļu vadītājiem (ja nav konstruktīvi izveidota ceļa elementa, kas atdala brauktuvi, piemēram, barjeras, sadalošās joslas) jādod tam ceļš, apturot transportlīdzekli pie ietves vai uz nomales, vai, ja tā aizņemta, – iespējami tuvāk brauktuves labajai malai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pelēkās krāsas vieglais automobilis (Nr.1) brauktuves labajā pusē apstājās brīdī, kad no aizmugures tam tuvojās operatīvais transportlīdzeklis (Nr.2), un palika tur stāvot, līdz operatīvais automobilis aizbrauca garām.

Transportlīdzekļu vadītājiem, kas tuvojas krustojumam no cita virziena ceļiem, jāaptur transportlīdzeklis pirms šķērsojamās brauktuves. Uzsākt vai turpināt braukt drīkst tikai pēc tam, kad garām ir pabraucis transportlīdzeklis ar iedegtu mirgojošu zilu bākuguni, kurš brauc aiz pavadāmā transportlīdzekļa vai kolonnas.

Automobiļa Nr.1 vadītājs redz operatīvo automobili aizbraucam, bet neredz un nedzird otru no aizmugures tuvojošos operatīvo automobili (Nr.3). Operatīvie automobīļu signāli pārklājās un automobiļa Nr.1.vadītājam prātā nevarēja ienākt doma, ka pirmais operatīvais automobīlis pavada otru tādu pašu operatīvo automobīli (Nr.3).

CSN 27.punktā lasām, “ja tuvojas operatīvais transportlīdzeklis”, un saprotam, ka tas nav divi, trīs vai vairāki operatīvie transportlīdzekļi ar iedegtām mirgojošām zilām un sarkanām bākugunīm! Un automobīļa Nr.1 vadītājs izbrauc krustojumā! Operatīvais automobīlis Nr.3 attēlā redzamajā situācijā atradās automobīļa Nr.1 vadītāja kreisās puses atpakaļskata spoguļa neredzamajā (aklā leņķa) zonā, kad viņš, apjucis no trokšņa un nobijies no policijas tiešās klātbūtnes, gan spoguļos, gan sava automobīļa sānos izmisīgi meklēja spalgi gaudojošajai sirēnai iemeslu, kāpēc sirēnas troksnis nemazinās, ja priekšā braucošais operatīvais automobīlis Nr.2 ar ieslēgto speciālo skaņas signālu no viņa attālinājās.

Reklāma
Reklāma

CSN 32.punkts nosaka, ka, lai nodrošinātu aizsargājamās amatpersonas drošu un netraucētu pārvietošanos, operatīvajam transportlīdzeklim, kas veic aizsargājamo amatpersonu aizsardzību vai apsardzi, ir tiesības, izbraucot no kolonnas, aizšķērsot ceļu transportlīdzeklim, kurš rada draudus aizsargājamās amatpersonas dzīvībai vai veselībai.

Video redzamā situācija nebija atbilstoša CSN 32. punktā aprakstītajam. Ceļš nebija jāaizšķērso, bet jāatbrīvo no priekšā otram operatīvajam automobilim Nr.3 izbraukušā un no trokšņa apjukušā vadītāja vadītā automobiļa Nr.1.

Likumā Par policiju III nodaļas Policijas darbinieka tiesības 12. pants nosaka Policijas darbinieka vispārējās tiesības.

Policijas darbiniekam, pildot viņam uzliktos pienākumus atbilstoši dienesta kompetencei, ir tiesības:
1) prasīt, lai personas pārtrauc likumpārkāpumus un citu rīcību, kura traucē policijas pilnvaru izpildi, kā arī pielietot pret likumpārkāpējiem paredzētos piespiedu līdzekļus.

Operatīvajam automobīlim Nr.3 vajadzēja novērtēt kustību uzsākušā automobīļa Nr.1 vadītāja iespējamo apdraudējumu aizsargājamām personām, viņa uztraukumu un bez kādiem skaņas un bākuguns signāliem, izmantojot pastiprinātāju, prasīt vadītājam atbrīvot ceļu, pa labi piebraukt tuvāk brauktuves malai un apstāties.

CSL 63. pants. Transportlīdzekļu vadītāju pārkāpumi īpašos gadījumos.

(1) Par operatīvā transportlīdzekļa vadīšanu neatbilstoši prasībām piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no sešām līdz divdesmit astoņām naudas soda vienībām.

(2) Par to noteikumu pārkāpšanu, kuri paredz gadījumus, kad, tuvojoties operatīvajam transportlīdzeklim, jāaptur transportlīdzeklis, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam triju naudas soda vienību apmērā.

(3) Par ceļa nedošanu noteiktajā kārtībā operatīvajam transportlīdzeklim piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no sešām līdz četrpadsmit naudas soda vienībām.

Automobiļa Nr.1.vadītāja pārkāpums atbilst administratīvajam sodam, ko paredz CSL 63.panta 2.punkts, kad piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam triju naudas soda vienību apmērā.

Krimināllikuma 266.pants. Transporta kustības noteikumu pārkāpšana.
(1) Par transporta kustības kārtības vai drošības aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tā izraisījusi smagas sekas, – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.