Publicitātes foto

VIDEO: atgriezties pagātnē franču gaumē 0

Iekļauta Kannu kino­festivāla ārpuskonkursa programmā, romantiskā komēdija “Brīnišķīgais laikmets” apspēlē ideju “kā būtu, ja…”. Viktors ir īgņa pašos labākajos gados, viņš ir pārliecināts, ka viss labākais jau piedzīvots, un viņam nekas nav labi diezgan. Turpretī viņa sieva Marianna ne vien izskatās teicami, bet arī iet līdzi laikam, un nav nekāds brīnums, ka abu attiecībās iegrauzusies pamatīga plaisa. Saņēmis negaidītu piedāvājumu – iespēju ceļot laikā –, Viktors nelabprāt tam piekrīt, lai jau drīz attaptos 70. gadu sākumā pavisam jauns un smuks, un cerību pilns, un kādā Lionas kafejnīcā viņam lemts iepazīties ar jaunu meiteni, kura uz mūžiem iekritīs Viktora sirdī.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Ceļošana laikā kinematogrāfā ir ierasta tēma, un dažādās fantāzijas “kā būtu, ja” franču romantiskās komēdijas “Brīnišķais laikmets” komanda atrisina vienkārši. Viktors ne jau patiesi ceļo laikā – viņš piekrīt piedalīties spēlē, kuras pārējie dalībnieki un dekorācijas ir precīzi tādi, kā viņš pats vēlējies, un interesantākais ir šī vīrieša centieni pēc iespējas ātrāk un ilgāk uzkavēties inscenētajā pagātnē, kas viņa tagadnē iegūst arvien lielāku nozīmi un arī vietu. Tiesa, ne vienmēr viņam izdodas atcerēties, ka viņš ir tikai spēles dalībnieks.

Atbilstoši priekšstatiem par franču romantiskajām komēdijām skatītājs saņem pilnu buķeti ar notikumiem un emocijām, un tās palīdz nodrošināt starptautiski labi zināmi aktieri ar Danielu Oteju, Faniju Ardānu, Pjēru Arditi, Gijomu Kanē un citiem galvenajās lomās. Taču ne jau tikai par attiecībām ir norūpējušies viņu varoņi – “Brīnišķā laikmeta” ceļotājiem ir tā laime piedalīties kultūrvēsturisku atsauču pārpildītā laiktelpā, kas ļauj patverties no tehnoloģiju pārpilnās un nemitīgi skrienošās ikdienas. Tāpēc, saņēmuši piedāvājumu tikties ar pašu Mariju Antuaneti vai Ernestu Hemingveju, viņi ilgi nedomā, jo ir skaidrs – tāds būs tikai vienreiz mūžā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gan ar sentimentu, gan ironiju attiecoties pret notikumiem, Viktors gūst unikālu pieredzi, un to viņam sagādājis franču komiķis un režisors Nikolā Bedoss, franču komiķa Gija Bedosa dēls, kura Francijas nacionālajai kino balvai izvirzītajā filmā – viņa debijas darbā “Adelmana kungs un kundze” (2017) – arī piedalījās daļa no “Brīnišķīgā laikmeta” aktieriem.

“Brīnišķīgais laikmets”/”La Belle Époque”

  • Francija, 2019
  • Režisors: Nikolā Bedoss
  • Galvenajās lomās: Daniels Otejs, Fanija Ardāna, Gijoms Kanē, Pjērs Arditi, Dorija Tiljē
  • No 3. janvāra “Splendid Palace”

Filmas treileris:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.