VIDEO. Aplenktā Bahmuta gatavojas ziemai bez siltuma, elektrības un ūdens padeves 66
Dzīvojot bez siltuma, elektrības, degvielas vai ūdens daudzdzīvokļu ēkās, ko sabojājuši Krievijas lādiņi, Ukrainas frontes pilsētas Bahmutas iedzīvotāji saņem “glābšanas riņķi” no brīvprātīgajiem – mazas malkas krāsniņas. Citi brīvprātīgie organizē tiešsaistes vietnes, kur vākt baļķus vai citus kurināmus materiālus, taču pat šie materiāli nepalīdzēs dažiem augsta riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, kuri pirms ziemas ierašanās ir jāevakuē, ziņo medijs “Radio Free Europe/Radio Liberty”.
“Bahmutas iedzīvotājiem esam atveduši plītis un dzeramo ūdeni. Brīvprātīgie palīdz. Ne tikai mēs, bet arī daudzi citi brīvprātīgie, kas nes lietas,” pastāsta brīvprātīgā Olha Danilova.
“Krāsnis ir ļoti pieprasītas. Šīs ir divas lietas, kas cilvēkiem ir visvairāk vajadzīgas: ūdens un plītis. Arī degviela ģeneratoriem,” viņa turpina.
“Cilvēki ir priecīgi saņemt visu, ko varam viņiem dot: pārtiku, sildīšanas ierīces, siltas drēbes, segas. Mēs izsniedzam to, kas mums ir. Cilvēki tic Ukrainas armijai un tam, ka viss būs kārtībā. Bahmuta netiks iznīcināta vairāk, nekā tas jau ir. Kādreiz tā bija tīra un skaista pilsēta. Cilvēki šeit strādāja un plānoja. Bet karš to visu ir nobeidzis,” stāsta Olehs.
“Krievi turpina apšaudīt. Logi izsisti. Ko darīt, ja Putins ir tik stulbs? Kā var apšaudīt dzīvojamos rajonus? Visi zina, ka tā bija skaista pilsēta. Kas no tās tagad ir palicis pāri? Es nesaprotu, kāpēc viņš mūs izvēlējās. Vai viņam nav pietiekami daudz zemes?” neizpratni pauž vietējais iedzīvotājs Oleksandrs.
Neskatoties uz ikdienai nepieciešamo lietu trūkumu, iedzīvotāji ar augstiem veselības riskiem ir jāevakuē no pilsētas. Brīvprātīgie pārliecina iedzīvotājus evakuēties kopā ar viņiem.
Piemēram, kādu vīrieti, iespējams, piemeklējis insults. Pirms evakuēšanās kaimiņi paguvuši sazvanīt vīrieša dēlu un informēt viņu par situāciju. Brīvprātīgie vēlas vīrieti evakuēt uz slimnīcu un pārbaudīt viņa veselības stāvokli – pēc tam sazināties ar vīrieša dēla par turpmāko rīcību. “Viņam ir tikai 59 gadi. Viņš nav vecs vīrs. Mēs viņu pieskatām, dodam ēst un skaldām malku. Vakar mēģinājām izsaukt ātro palīdzību, taču nebija mobilo sakaru pārklājuma. Tad mums teica, ka pašiem viņu jāevakuē. Sēdīsimies mašīnā un evakuēsim,” noslēgumā saka brīvprātīgā.