Migranti, kas pārvietoti no Lampedūzas ar prāmju līniju Cossyra, ierodas Porto Empedoklā, netālu no Agridžento, Sicīlijā, Itālijā, 2023. gada 19. septembrī.
Migranti, kas pārvietoti no Lampedūzas ar prāmju līniju Cossyra, ierodas Porto Empedoklā, netālu no Agridžento, Sicīlijā, Itālijā, 2023. gada 19. septembrī.
Foto: EPA/SCANPIX

VIDEO. ANO aprēķini liecina, ka šogad Eiropā pa Vidusjūru ieradušies 186 000 migrantu 53

Šogad Eiropā pa Vidusjūru ir ieradušies 186 000 migrantu, ceturtdien paziņoja ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos (UNHCR) birojs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Apmēram 130 000 no viņiem tika reģistrēti Itālijā, kas ir par 83% vairāk nekā tādā pašā pērnā gada periodā, ANO Drošības padomei paziņoja UNHCR biroja direktore Ruvena Menikdivela.

Viņa arī pateica, ka no gada sākuma līdz 24.septembrim vairāk nekā 2500 cilvēku gājuši bojā vai pazuduši bez vēsts, mēģinot ar laivām šķērsot Vidusjūru, lai nokļūtu Eiropā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Starptautiskā migrācijas organizācija (IOM) nesen ziņoja par vairāk nekā 2700 bojāgājušajiem vai pazudušajiem šādos mēģinājumos.

Menikdivela sacīja, ka vairāk nekā 102 000 cilvēku mēģināja šķērsot Vidusjūru no Tunisijas, kas ir par 26% vairāk nekā attiecīgā pērnā gada periodā. Vairāk nekā 45 000 mēģināja šķērsot Viidusjūru no Lībijas.

Laivas ar migrantiem devās ne vien uz Itāliju, bet arī uz Grieķiju, Spāniju, Kipru un Maltu.

Krasais migrantu skaita pieaugums ir palielinājis saspīlējumu Eiropas Savienībā (ES) saistībā ar pasākumiem šī pieauguma ierobežošanai.

Aptauja: Pieaug vācieši neapmierinātība ar valdības imigrācijas politiku

Vācijā pieaugusi neapmierinātība ar valdības īstenoto imigrācijas politiku, un vairums vācieši pieprasa ierobežot uzņemamo bēgļi skaitu, liecina ceturtdien publicētie aptaujas rezultāti.

Saskaņā ar ikmēneša aptauju “Deutschlandtrend”, ko pēc sabiedriskās raidorganizācijas ARD pasūtījuma veicis sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma “Infratest-Dimap”, 73% respondentu uzskata, ka bēgļu sadales un izmitināšanas sistēma darbojas “slikti” vai “ļoti slikti”.

Atzinīgi šo sistēmu novērtējuši tikai 19% aptaujāto.

Turklāt 78% vāciešu pauduši neapmierinātību ar bēgļi integrāciju Vācijas sabiedrībā un iekļaušanos darba tirgū.

Kopumā aptauja liecina par vāciešu nepatikas pieaugumu pret imigrantiem, norāda ARD.

64% respondentu atzinuši, ka imigrācijas politikā saskata vairāk trūkumu, un tas ir par desmit procentpunktiem vairāk nekā maijā.

Tikpat liels skaits aptaujāto pieprasa, lai Vācija uzņemtu mazāku skaitu patvēruma meklētāju, un tas ir par 12 procentpunktiem vairāk nekā maijā.

Reklāma
Reklāma

27% vāciešu uzskata, ka patvēruma meklētāju uzņemšana jāsaglabā līdzšinējā līmenī, un tikai 5% uzskata, ka uzņemamo skaits būtu jāpalielina.

Arvien lielāks skaits vāciešu izskata, ka imigrācijas kontrole būtu jāpastiprina. 82% aptaujāto uzskata, ka jāpastiprina robežkontrole, 77% atbalsta vienošanos par bēgļiem ar Āfrikas valstīm, bet 69% iestājas par Alžīrijas, Marokas un Tunisijas iekļaušanu tā dēvēto drošo izcelsmes valstu sarakstā.

Saskaņā ar datiem uz šī gada jūniju Vācijā dzīvojošo bēgļu skaits sasniedzis jaunu maksimumu. Kā liecina ārvalstnieku reģistrs, bēgļa statuss Vācijā šobrīd ir 3,26 miljoniem cilvēku, un tas ir par 111 000 vairāk nekā pagājušā gada beigās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.